Vánoční nákupy na internetu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vánoční nákupy na internetuInternetové nakupování se již stalo běžným způsobem, jak nakoupit zboží a služby. Ve velkém množství tuto možnost lidé využívají zejména v období Vánoc. Největší motivací pro takový nákup je především úspora času, nákup v klidu z domova, možnost porovnat více nabídek a výhodnější cena, kterou zpravidla internetové obchody nabízejí. V předvánočním čase se výrazně zvedá návštěvnost a počet objednávek internetových obchodníků, stejně tak je tomu i v obchodech společnosti NATURAL MEDICAMENTS s. r. o., mezi které patří www.parfemy.cz, www.hodinky.cz, www.krasa.cz, www.prozdravi.cz, www.nakupnicentrum.cz a další. Měsíc před Vánoci je navštíví téměř 2 000 000 potenciálních zákazníků.

Před Vánoci se výrazně mění nákupní chování spotřebitelů - méně hledí na cenu výrobků, zvyšuje se jejich ochota utrácet větší částky, hledají originální vánoční dárek, kladou větší důraz na rychlost dodání zboží a preferují kvalitnější a značkové výrobky. Tento fakt potvrzuje také anketa Obchodník roku 2007, zabývající se chováním spotřebitelů. Nejvíce objednávanou komoditou jsou parfémy, kosmetika a hodinky. Letos zákazníci ve větší míře využívají jako vánoční dárek produkty pro zdraví.

Ve výše uvedených internetových obchodech je v běžném roce průměrný počet objednávek téměr 500 za den, v listopadu to již bylo 1 100 objednávek za den a během prosince se očekává 2 900 objednávek denně. Tato čísla představují nárůst o 480% oproti běžnému měsíci v roku. Průměrná hodnota objednávky v průběhu roku je cca 1 500 Kč, v listopadu toto číslo stouplo až na téměr 2 000 Kč, což znamená nárůst o 33%.

„Vánoční sezóna je nejsilnějším obdobím roku nejen v tržbách, ale i v množství odbavených balíčků. Měsíc před Vánoci vyexpedujeme cca 60 000 zásilek,“ předpokládá Martin Rozhoň, jednatel společnosti a dodává „naší výhodou jsou oproti jiným e-shopům velké skladové zásoby zboží, které umožňují expresní doručení drtivé většiny zboží do druhého pracovního dne“.

Mezi projekty společnosti patří také speciální vánoční portál www.vanoce-vanocni-darky.cz nabízející vánoční tipy na dárky, které byly opravdu pečlivě vybrány. Výběr je zaměřen na cílové skupiny dárců i obdarovaných. Každý den jsou tipy na dárky aktualizovány a přináší nové nápady. Stránky nenabízejí pouze zboží, ale také zábavu, soutěže a vánoční hru „Zachraň své příbuzné“. Nejlepší střelec získá poukaz na odběr zboží v hodnotě 5 000 Kč. Úkolem hry je získat co nejvíce bodů zasažením vloček a tajných bonusů.

Internetové obchody společnosti NATURAL MEDICAMENTS doposud obsloužily více než 500 000 spokojených zákazníků, z nichž většina plánuje uskutečnit svůj další nákup opět přes zmíněné internetové obchody. V loňském roce společnost dosáhla celkového obratu 240 mil. korun. Cílem pro tento rok je dosažení obratu 400 mil. Kč

V případě zájmu o podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat:

Mgr. Jitka Holčáková
marketing@nakupnicentrum.cz

Kontakt:

Mgr. Jitka Holčáková
marketing
marketing@nakupnicentrum.cz
724/752 981


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 12. 2007 14:39
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: NATURAL MEDICAMENTS s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Přední internetový prodejce, společnost NATURAL MEDICAMENTS s. r. o., která byla založena v roce 2002, provozuje několik úspěšných specializovaných obchodů:
www.hodinky.cz - největší internetový obchod s hodinkami. 5 000 výrobků od 40 dodavatelů.
www.parfemy.cz - největší internetový obchod s parfémy. 4 000 výrobků od 150 dodavatelů.
www.krasa.cz - největší internetový obchod s kosmetikou. 5 000 výrobků od 60 dodavatelů.
www.prozdravi.cz – největší internetový obchod s produkty pro zdraví. 1 000 výrobků od 60 dodovatelů.
www.nakupnicentrum.cz - největší internetové nákupní centrum, 70 000 výrobků od 500 dodavatelů.

Ve všech těchto internetových obchodech garantujeme nejnižší ceny v ČR.

Současně společnost provozuje portály:
www.prodamy.cz – portál pro ženy o všem, co je zajímá.
www.celostnimedicina.cz – portál o zdraví, z pohledu celostní, přírodní a alternativní medicíny.

A umožňuje participaci dalším subjektům prostřednictvím www.provizni-system.cz

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.