Valtr Komárek: "Doba je zlá, přesto jsem optimistou...". | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Valtr Komárek: "Doba je zlá, přesto jsem optimistou...".


Business Club CZ - Zpravodaj ze 68. setkání v Hradci Králové.

Hlavním tématem 68. setkání královéhradeckého Business Clubu CZ byla spolupráce krajské samosprávy a vůbec hejtmanství s podnikateli, nejen v krajích, ale i v rámci Vyššího územně správního celku NUTS 2 Severovýchod. Do tohoto územně správního seskupení regionů, nutné pro uznání konkrétní spolupráce s EU, ale především čerpání evropských dotací, patří kraje Královéhradecký, Pardubický a Liberecký.
Jednání Business Clubu CZ se zúčastnil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová, a vzácným hostem byl až legendární český ekonom, někdejší politik a jedna z ikon revolučních událostí z listopadu 1989 Valtr Komárek, který se setkání královéhradeckého Business Clubu CZ v krátké době zúčastnil už podruhé.
Královéhradecký hejtman Franc uvedl s potěšením, že co se týká čerpání evropských dotací z Regionálních operačních programů EU, patří Královéhradecký kraj k třem nejlepším v republice a hodnota představuje šest miliard korun. Strategie rozvoje je na deset let, tedy až do roku 2015 a zahrnuje hlavní oblasti života jako sociální sféru, zdravotnictví, dopravu, školství, kulturu a další. Hejtman zdůraznil, že všechny tři kraje NUTS 2 Severovýchod, se snaží aktivněji zaměřovat na příhraniční a celkovou spolupráci například s Dolnoslezským vojvodstvím Polska a nejnověji se z iniciativy Libereckého kraje připravuje spolupráce s německým Saskem. Královéhradecký kraj se snaž klást důraz právě na spolupráci s podnikatelským prostředím a vůbec podnikateli a rozvíjet ji tak, aby přispěla k ekonomickému rozvoji regionů. To samé z pohledu Libereckého kraje potvrdila i náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová. Připomněla, že spolupráce Libereckého a Královéhradeckého kraje mimo ekonomické oblasti, se týká například cestovního ruchu. Liberecko je v tíživější situaci, neboť větší část regionu značně poškodily loňské povodně. Za přínosné oba zástupci krajské samosprávy ocenily aktivity Business Clubu CZ v Královéhradeckém a Libereckém kraji. Prezident Business Clubu CZ Luboš Langr v této souvislosti zmínil připravovanou podnikatelskou misi do Kanady, do provincie Alberta a města Calgary, která by mohla přispět k dalšímu rozvoji mezinárodních obchodních aktivit našich a kanadských podnikatelů. Mise by z podnětu Libereckého kraje, který v uváděném regionu má kontakty, se měla uskutečnit na rozhraní září a října. Připomeňme, že královéhradecký Business club CZ před časem pořádal podobnou podnikatelskou misi do Dánska.
Valtr Komárek uznale ocenil zmiňované aktivity krajů a jejich soustředění na spolupráci s podnikatelskou sférou. Vtipně, s humorem a nadhledem okomentoval také současnou politickou a hospodářskou situaci. Podle něj příčinou současných kolapsů jsou chybná až diletantská rozhodnutí vládních špiček v oblasti řízení ekonomiky a také, že chybí skutečná rozumná vize. „Politika se stala bohužel více byznysem, než demokratickou soutěží myšlenek politických stran. A byznysu se podřizuje v duchu hesla urvi co můžeš. „Vlasy mi vstávají hrůzou, když slyším neskutečné bláboly ještě nedávného ministra dopravy Víta Bárty. Říkám si, když hochštapler, tak musí být na úrovni. Bárta však je očividně na úrovní čtvrté cenové skupiny a přitom si o sobě nemyslí nic špatného. … „řekl Komárek mimo jiné. Podle něj se poctivý přístup k řízení ekonomiky musí zbavit konzervativních až zastaralých ideologických politických dogmat. „Chce to mít skutečně ambiciózní rozumné vize, a hlavně obnovovat lidskost, důvěru a hrdost. Ve společnosti totiž úplně upadla morálka, vzdělanost je zoufalá a soustřeďuje se jen na urvání akademických titulů za každou cenu, bez relevantních znalostí, v duchu hesla „každá sekretářka alespoň bakalářka“.
„Doba je zlá a přesto jsem optimistou. To proto, neboť v naší zemi je podle mne pořád hodně slušných lidí a lásky“, vyznal se Komárek, podle něhož aktivity královéhradeckého Business Clubu CZ jsou správnou cestou k řešení... Jiří KOŠŤÁK.Kontakt:

Luboš Langr
Prezident
info@bccz.cz
www.bccz.cz
+420605774774


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 6. 2011 14:14
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: BCCZ, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
BUSINESS CLUB CZ.
Jsme sdružení podnikatelů, představitelů institucí a osobností společenského života. Vytváříme svým členům prostor k prezentaci jejich aktivit, podnikatelských záměrů a budování nových vztahů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.