Valašské oční centrum je unikátním projektem v českém zdravotnictví | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Valašské oční centrum je unikátním projektem v českém zdravotnictví


Vsetín – Valašské oční centrum je název unikátního projektu v oblasti zdravotnictví, jehož přípravy v těchto dnech finišují ve vsetínské nemocnici. Díky jedinečné spolupráci veřejného a soukromého sektoru vzniká ve Vsetíně oční centrum s nejmodernějším laserem určený k odstraňování téměř všech očních vad. Součástí nového vybavení je špičková diagnostická technologie, kterou bude mít Valašské oční centrum jako jediné v celé České republice.

„Se vsetínskou nemocnicí jsme podepsali smlouvu o pronájmu prostor a spolupráci. V současné době dokončujeme poslední úpravy rekonstrukce míst, kde bude sídlit Valašské oční centrum. Technologie potřebné k operaci očních vad, které jsou vyrobeny přesně na míru, budou dodány ve středu 10. října,“ upřesňuje Jan Zlámalík, jednatel ZIRIS – očního centra. Právě ZIRIS – oční centrum je soukromý subjekt, který vstoupil do spolupráce s veřejným sektorem, tedy se vsetínskou nemocnicí. Jejich společným projektem je Valašské oční centrum.
Tento projekt je výjimečný tím, že může pacientům nabídnout všechny služby pod jednou střechou. „Ve Valašském očním centru tak budeme umět pomoci téměř všem pacientům, kteří trpí nějakou oční vadou. Podle diagnózy může pacient využít lékařské zákroky hrazené pojišťovnou, a pokud bude potřebovat zákrok, který pojišťovna nehradí, nebude muset za tímto zákrokem cestovat do vzdálených míst, ale operaci provedeme ve Vsetíně, a to na nejmodernějším a nejrychlejším laseru,“ popisuje primář Michal Ziegler a dodává, že pacienti budou mít doživotní záruku na operační laserový zákrok refrakčních (dioptrických) vad.

Ve Vsetíně budou mít nejmodernější a nejpřesnější laser na operaci očí
Technologie potřebné k odstraňování očních vad budou dodány 10. října, symbolicky těsně před Světovým dnem zraku.
6D Laser Schwind-Amaris 750 S je německé výroby a v současné době je nejrychlejší a s nejtenčím paprskem laseru. „Proto je operace tímto laserem minimálně invazivní. Ovlivňuje totiž menší plochu tkáně oka. Samotný zákrok trvá patnáct sekund,“ zdůrazňuje primář Michal Ziegler a dodává, že přístroj bude mít modul presbyMAX, který odstraňuje vetchozrakost (potřebu nošení brýlí na čtení). Tento systém bude jediný v České republice. Součástí vybavení je diagnostická technologie Sirius od stejného výrobce, která je také první svého druhu v České republice. Náklady na pořízení špičkových technologií dosahují necelých dvacet milionů korun.
Laserová operace očí na těchto přístrojích je nejbezpečnější a nejpřesnější. Při průběhu operace se žádné ostré nástroje oka nedotýkají, vše řeší tenký laserový paprsek.

Populace stárne a lidé chtějí dobře vidět
V české populaci přibývá starších lidí, kteří však vedou velmi aktivní život a nechtějí být omezeni slábnoucím zrakem. Laserová refrakční chirurgie nabízí řešení odstranění špatného zraku, proto je stále více vyhledávána. Nové oční centrum ve Vsetíně zaplnilo poslední volný prostor služeb tohoto druhu na českém trhu. „Zaznamenali jsme poptávky pacientů z nedalekého Slovenska a Polska. Proto se chceme i díky strategické poloze Vsetína zaměřit na pacienty ze sousedních států,“ uzavírá jednatel ZIRIS – oční centrum Jan Zlámalík.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 10. 2012 15:34
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.