V želivském klášteře připravují třetí ročník velikonočního pobytu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V želivském klášteře připravují třetí ročník velikonočního pobytu


Želiv – Už po třetí se v želivském klášteře uskuteční unikátní akce Velikonoce v Želivě. Velikonoční pobyt začíná ve středu 4. dubna a končí v neděli 8. dubna. Myšlenka uspořádat velikonoční pobyt v klášteře s duchovním programem se zrodila po velmi úspěšné akci Vánoce v Želivě.

„Součástí velikonočního programu jsou mše svaté, křížové cesty, adorace, přednášky i promítání filmu. Účastníci také velmi často tráví čas v okolí, kde je krásná příroda a množství turistických stezek a především klid, za kterým do Želiva přijíždějí,“ popisuje Lenka Vacková, koordinátorka Velikonoc v Želivě. Programem bude účastníky provázet páter Jáchym, páter Tadeáš a další premonstráti.
U zrodu prvního ročníku velikonočního pobytu v roce 2010 byli želivští kněží Tadeáš Róbert Spišák, Gottschalk Karol Lovaš a Heřman Josef Róbert Dobranský. „Velikonoce jsou největší křesťanské svátky a také doba, která přináší naději a radost. A to je právě to, co dnešním lidem schází, proto se vydávají naději a radost hledat,“ říká páter Jáchym a dodává, že na Velikonoce míří do Želiva jak mladí lidé, tak i ti osmdesátiletí.

Příprava na Velikonoce: exercicie s irským knězem Patem Collinsem
V týdnu od 25. do 30. března bude v želivském klášteře irský kazatel a univerzitní profesor Pat Collins, který povede exercicie. V zahraničí se jeho přednášek a duchovních cvičení účastní tisíce stovky lidí ročně. „Exercice patří k postní době, je to příprava na Velikonoce. Jsme rádi, že o tyto akce lidé projevují velký zájem. Je to motivace pokračovat dál,“ uzavírá Lenka Vacková.

Program Velikonoc v Želivě: http://bit.ly/yUHluM
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 3. 2012 7:56
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.