V ZAJETÍ VÁŠNÍ | Festival milostné hudby 17. a 18. století | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V ZAJETÍ VÁŠNÍ | Festival milostné hudby 17. a 18. století


V neděli 29. května od 17,30 hod. proběhne v Lichtenštejnském paláci v sále Martinů (HAMU) na Malostranském náměstí jednodenní festival milostné hudby 17. a 18. století s názvem "V zajetí vášní".

Cílem festivalu je představit mladé české umělce zabývající se autentickou interpretací tzv. staré hudby a přispět ke vzkříšení světského hudebního umění dob dávno minulých. Součástí festivalu bude módní přehlídka barokních kostýmů z netradičních recyklovatelných materiálů nadané mladé módní návrhářky Jany Baborové.

Návrhářka představí sérii barokních kostýmů z netradičních materiálů s hudební a milostnou tématikou, které vytvořila speciálně pro tuto příležitost. Realizace kostýmů pro barokní sbor Victoria volně navazuje na projekt s názvem "Recyklace ženy", v rámci kterého se uskutečnily netradiční módní přehlídky oděvů z "odpadních" materiálů na podzim 2010. Kostýmy jsou vytvořeny z materiálů jako noviny, papír, plast, folie a speciálně také noty, ale zároveň vycházejí z dobových prvků. Modely vznikly za přispění společnosti EKO-KOM, která zajišťuje třídění a recyklaci odpadů.
"Přehlídka má ukázat, že běžně vyhazované materiály mohou posloužit a najít další uplatnění", dodává tisková mluvčí společnosti EKO-KOM a.s. Šárka Nováková.

Začátek festivalu 17:30 hod.
Lichtenštejnský palác (HAMU) - Sál Martinů
Malostranské nám. 13
118 00 Praha 1
Vstupenky v předprodeji lze objednat na adrese info@victoriachorus.com za 150 Kč. Cena vstupného na místě je 200 KčKontakt:

lida@exvoto.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 5. 2011 12:50
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ex voto, spol. s r. o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.