V Ústí se zrodila historická dohoda o snížení cen tepla | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Ústí se zrodila historická dohoda o snížení cen tepla


Ústí nad Orlicí – Po více jak patnácti měsících intenzivního jednání došlo v Ústí nad Orlicí ke konečné shodě všech zainteresovaných stran na ceně tepla pro další roky. Ústí nad Orlicí se tak jako první město v Pardubickém kraji může pochlubit historickou dohodou, díky které ceny tepla v příštích letech budou stagnovat nebo dokonce klesnou, zatímco inflace a ceny energií jdou každoročně výrazně nahoru.

„Tento týden se nám podařilo uzavřít historickou dohodu mezi dodavatelem tepla, městem a největšími bytovými družstvy,“ prozradil městský radní pověřený vyjednáváním dohody Martin Mejdr. Podle radního Mejdra se díky tomu udrží ceny tepla v této ekonomicky těžké době v rozumných mantinelech.

Společný postup v době krize přinese občanům úspory
Město Ústí nad Orlicí se prostřednictvím městské společnosti TEPVOS v memorandu například zavázalo, že bude v letech 2013 – 2015 z vlastních prostředků investovat až 30 milionů korun do moderních kondensačních kotlů a nových dvakrát předizolovaných rozvodů tepla. Podařilo se uzavřít smlouvu se společností ČEZ ENERGO na instalaci kogenerační jednotky v hodnotě cca 20 milionů korun, která by zde měla současně vyrábět pro město elektrickou energii a odpadní teplo dodávat do systému centrálního topení. To zvýší především účinnost soustavy a bezpečnost dodávek tepla v zimních měsících.
„Díky společně vyjednané levnější ceně jsme začali přemýšlet jednak o vybudování další kogenerační jednotky a navíc se nám začaly hlásit další subjekty se zájmem o připojení. To by mohlo našemu městu pomoci výrazně omezit v zimě například kouř z komínů,“ prohlásil jednatel městské společnosti TEPVOS Václav Knejp, která je hlavním dodavatelem tepla a teplé vody v Ústí nad Orlicí.
Městská společnost TEPVOS tak od počátku roku 2014 bude mít zajištěné dodávky tepla z kogenerační jednotky v kotelně v ulici Mazánkova a nyní bude jednat o instalaci kogenerační jednotky v kotelně pro lokalitu Podměstí. Tyto kogenerační jednotky zajistí dodávku tepla ve výši až 40% celkové potřeby lokality Ústí nad Orlicí, a to za cenu na úrovni cca 75 % palivových nákladů zemního plynu.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Mediální zástupce TEPVOS
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 4. 2013 9:31
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.