V Ústí se rýsuje dohoda o nižších cenách tepla | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Ústí se rýsuje dohoda o nižších cenách tepla


Ústí nad Orlicí – Několikaměsíčním intenzivním jednáním dosáhli v Ústí nad Orlicí shody mezi dodavateli a největšími odběrateli tepla ze soustavy Centrálního zásobování tepla (CZT). Zástupci města, městské společnosti TEPVOS a dvou největších bytových družstev společně připravili memorandum o spolupráci, které v konečném důsledku bude pro občany města v příštích patnácti letech znamenat nižší cenu tepla a její případný pomalejší růst.

„Hlavním cílem bylo stanovení společného postupu a podmínek pro zachování soustavy Centrálního zásobování tepla, která je ekologicky a ekonomicky nejvýhodnějším modelem zásobování obyvatel města teplem. Nyní se již čeká na poslední podpis zástupců Ústeckého bytového družstva,“ prozradil jednatel městské společnosti TEPVOS Václav Knejp.

Společný postup v době krize přinese občanům úspory
Město Ústí nad Orlicí se prostřednictvím městské společnosti TEPVOS v memorandu například zavázalo, že bude v letech 2013 – 2015 z vlastních prostředků investovat až 30 mil. Kč do modernizace a úsporných technologií tepelného zařízení dalších lokalit v Ústí nad Orlicí bez zatížení ceny tepla úvěrem. To zvýší především bezpečnost dodávek tepla v zimních měsících.

„Město má zájem na tom, aby byla celá současná soustava zachována. Výrazně by nám memorandum pomohlo v provedení takových úprav v soustavě, aby se pro co největší počet občanů snížila cena tepla a dlouhodobě se výrazněji nezvyšovala,“ vysvětlil důvody vzniku memoranda radní Martin Mejdr, který je za městské společnosti zodpovědný.

Městská společnost TEPVOS navíc zajistí prostřednictvím třetího investora instalaci kogenerační jednotky v kotelně v ulici Mazánkova a bude jednat o instalaci kogenerační jednotky v kotelně pro lokalitu Podměstí. Tyto kogenerační jednotky zajistí dodávku tepla ve výši až 40% celkové potřeby lokality Ústí nad Orlicí, a to za cenu na úrovni cca 75 % palivových nákladů zemního plynu.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 3. 2013 14:07
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.