V Ústí nad Orlicí sníží ceny tepla ještě více, než se původně čekalo | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Ústí nad Orlicí sníží ceny tepla ještě více, než se původně čekalo


V Ústí nad Orlicí sníží cenu ještě více, než se původně čekalo. Navzdory rychle rostoucím cenám zemního plynu se městu podařilo díky velkým úsporám a investicím do moderních technologií, snížit letos cenu tepla a teplé vody o pět procent. V roce 2012 byla kalkulovaná cena tepla 539 Kč/GJ, v roce 2013 je však pouze 511 Kč/GJ. Město tak chce skrze svou městskou společnost TEPVOS pomoci lidem z Ústí nad Orlicí, kteří se dostali díky stále zvyšujícím se nákladům na bydlení do nepříjemné životní situace.

„Pokud nebude nějaká výrazně zlá zima, naprostá většina bytů v Ústí nad Orlicí vytápěných naší městskou společností zaplatí stejnou nebo nižší částku za teplo a ohřev vody. Především je to pozitivní zpráva pro lidi v důchodovém věku a rodiny s dětmi,“ přiblížil ekonomické propočty jednatel městské společnosti TEPVOS Václav Knejp, s ohledem na počasí se kontrolují minimálně dvakrát denně fyzicky veškeré kotle a tepelná zařízení. Občanům Ústí nad Orlicí je také dostupný veškerý servis a dispečink pro případ nenadálých situací.

V Ústí půjdou s cenou tepla ještě dolů

V případě zachování současné tepelné soustavy v Ústí nad Orlicí se sníží v roce 2015 cena tepla o další částku tisíc korun na byt za rok. Ústí nad Orlicí v současné době připravuje ve spolupráci se společností ČEZ Energo projekt, kde by současné kotelny zároveň vyráběly elektrickou energii.

„Rozhodně chceme v podobném trendu pokračovat. Už dnes se dostáváme s cenou tepla na nižší cenu oproti malým kotelnám. Díky naší velikosti a postavení také můžeme výrazně tlačit na cenu dodávek například plynu do kotelen,“ vysvětluje jednatel městské společnosti Knejp.

Městská společnost TEPVOS spravující tepelnou soustavu v Ústí nad Orlicí patří mezi největší dodavatele tepla a teplé vody na území města. Pro město Ústí nad Orlicí provozuje také rekreační, komunální a vodohospodářské služby.

Porovnání nákladů na vytápění a ohřev TUV na byt 3+1 v ČR, dle údajů TSČR za 2011:

Vlastní plynový kotel ( domovní ) 15.700,- Kč / rok
Dálkové vytápění ( CZT ) - z plynu 18.800,- Kč / rok
Dálkové vytápění ( CZT ) - průměr paliv 16.900,- Kč / rok
Dálkové vytápění ( CZT ) - TEPVOS 10.780,- Kč / rok


Příklad průměrného bytu v Ústí nad Orlicí vytápěného společností TEPVOS

Průměrná roční spotřeba tepla na vytápění a ohřev vody = 20 GJ / rok / 1 byt
Při ceně tepla 587,- Kč/GJ * 20 GJ/rok = 11740,- vč. DPH / r.2013 / 1 byt

Po roce 2015 se cena tepla v Ústí dále sníží na cca 10800,- Kč / rok / 1 byt, pouze však v případě zachování celé soustavy CZT v současné velikosti.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 2

Vydáno: 21. 1. 2013 15:50
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.