V Ústí nad Orlicí chtějí o čtvrtinu snížit cenu tepla | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Ústí nad Orlicí chtějí o čtvrtinu snížit cenu tepla


Ústí nad Orlicí – Městská společnost TEPVOS spravující tepelnou soustavu v Ústí nad Orlicí se rozhodla, že půjde aktivně proti neustálému zdražování tepla a energií. Proto po vzoru některých měst v Německu a Rakousku postaví ve spolupráci se společností ČEZ ENERGO novou moderní kogenerační jednotku vyrábějící elektřinu, čímž by se obyvatelům sídliště Štěpnice výrazně snížila cena tepla o téměř čtvrtinu na úroveň 435 korun za gigajoul.

„Budeme se snažit o to, aby cena tepla pro domácnosti byla samozřejmě co nejnižší. Vedle instalace kogenerační jednotky snížíme také úniky tepla v soustavě, což přispěje k nižší ceně,“ vysvětluje systém změn technik společnosti TEPVOS Ondřej Růžička.
Kogenerační jednotky vyrábějící teplo a elektřinu jsou v západním světě zcela běžné. Domácnosti tak mohou kombinací několika systémů snížit výrazně ceny energií. Investice však kvůli své vysoké výši předpokládá, že bude zachována současná tepelná soustava. „V současné době neexistují modernější technologie, které by tak výrazně snížily cenu energií. Ústí nad Orlicí může na projektu pouze vydělat,“ dodává Ondřej Růžička.

Ústí nad Orlicí se stane pilotním projektem
Ústí nad Orlicí by se mělo stát jedním z prvních měst, kde by tato unikátní stavba měla stát. Díky tomu, že projekt je investován společností ČEZ ENERGO, budou mít lidé v Ústí nad Orlicí jistotu, že v případě možné havárie velká společnost nasadí veškerou techniku k rychlému nahození náhradních zdrojů.
Instalaci kogenerační jednotky o výkonu 1,6 MWh provede česká společnost TEDOM z Třebíče a následně by ji měla provozovat společnost ČEZ ENERGO, která je největším provozovatelem kogeneračních jednotek v České Republice.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 12. 2012 8:56
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.