V Třebíči vzniklo specializované centrum na trénink mozku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Třebíči vzniklo specializované centrum na trénink mozku


Třebíč – V Třebíči na Vysočině vznikla neurolaboratoř Commservis.com, kde se budou nově trénovat manažeři a sportovci z celé střední Evropy. Třebíč se tak stala teprve druhým městem ve střední Evropě, které disponuje nejnovějšími přístroji na trénink mozku. Zájem o ukázky mentálního tréninku již projevili sportovní psychologové a trenéři.

„Díky speciální technice a počítačovým programům pracujeme na tréninku soustředění, prostorové orientaci, logice nebo paměti. U mozku lze rozvíjet jeho kognitivní schopnosti a výrazně tak zlepšit například paměť nebo prostorovou orientaci,“ vysvětluje princip tréninku lektorka Eva Fruhwirtová, která se mentálním tréninkem zabývá několik let.
„Zájem o dlouhodobý trénink mozku projevili jako první sportovci, kteří se snaží zvládnout náročné stresové situace v lize, na olympiádě nebo mistrovstvích světa. V současné době spolupracujeme například s týmem prvoligových basketbalistů Pardubic, kteří skončili v základní části basketbalové ligy druzí a také s českými reprezentanty v moderním pětiboji,“ přibližuje ředitel neurolaboratoře v Hradci Králové Tomáš Zdechovský.

Největší zájem je o trénink na mozkostřelbě
Nejvíce zaujal trenažér pro ostřelovače a sportovní střelce nazvaný mozkostřelba simulující soustředění mozku v době výstřelu, autodráha ovládaná mozkem odbourávající stres nebo kvadrokoptéra (helikoptéra se čtyřmi rotory), kterou ovládá pouze lidský mozek a hlava.
„Lidský mozek se dá trénovat v jakémkoliv věku. Například po pěti měsících tréninku paměti si lidé i po sedmdesátce dokážou zapamatovat čtyřiačtyřicet věcí z padesáti. Sestavili jsme i tréninkový program pro lidi po mrtvici, který může pomoci v mentální rekonvalescenci,“ vysvětluje vedoucí týmu Zdechovský.
Neurolaboratoř Commservis.com vznikla v roce 2009 v Hradci Králové. Od roku 2010 spolupracuje s Ivanem Pilným, bývalým šéfem společnosti Microsoft. V neurobaloratoři trénují sportovci, manažeři, členové bezpečnostních služeb, ale také učitelé, zdravotníci a děti.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
lektorka
fruhwirtova@commservis.com
http://www.commservis.com
737 103 866


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 2. 2013 15:07
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.