V Třebíči se jednalo o současné situaci české energetiky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Třebíči se jednalo o současné situaci české energetiky


Třebíč – Ve čtvrtek 25. července navštívil ředitel Sekce energetiky na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR Pavel Gebauer třebíčskou teplárenskou společnosti TTS, zúčastnil se jednání Energetického Třebíčska o umístění návštěvnického centra hlubinného úložiště a v pátek 26. července navštívil Jadernou elektrárnu Dukovany.

„Představení práce firmy TTS bylo pro mě velmi zajímavé. V současné době dochází spíše k odpojování domácností a firem od centrálních zdrojů tepla. V Třebíči se podařilo rozšířit centrální zásobování tepla efektivně a ještě způsobem, kdy je pro občany toto teplo levnější, než vlastní kotel,“ ocenil ředitel Pavel Gebauer, který si osobně v doprovodu jednatele TTS Richarda Horkého a předsedy Energetického Třebíčska Vítězslava Jonáše prohlédl provoz teplárny.

Dobrá zpráva: Stabilizaci tepla v Třebíči a mírné zlevnění elektřiny v celé republice
Novela zákona o podpoře obnovitelných zdrojů (zákon č. 165/2012 Sb), která je v těchto dnech na projednání ve vládě, bude mít vliv na každého občana i firmu. Dojde k mírnému zlevnění elektřiny a podnikatelé budou mít jistotu, že cena elektřiny nebude dále narůstat a budou mít o jednu neznámou méně při plánování svých aktivit.
Důvodem připravené novely zákona je zvyšující se finanční zátěž pro spotřebitele elektřiny způsobená hrazením nákladů na podporu energie z obnovitelných zdrojů energie v ceně elektřiny. „V novele se navrhuje zafixovat výši poplatku na podporu obnovitelných zdrojů v ceně elektřiny pro konečného spotřebitele na úrovni roku 2013,“ vysvětluje ředitel Sekce energetiky na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR Pavel Gebauer. Majitel TTS Horký


doplňuje: „Jsem rád, že jsme se na většině věcí v novele shodli a že tento zákon neohrožuje výrobu tepla. Pro Třebíč to jednoznačně znamená stabilizaci cen tepla.“

Návrh studie na řešení budoucnosti Dukovan
Součástí jednání Energetického Třebíčska bylo představení návrhu studie udržení jaderné energetiky v lokalitě Dukovany, který zpracoval Dalibor Matějů. „Tato studie bude přednesena ministerstvu průmyslu a vládě a má přispět k rozhodnutí o vybudování pátého bloku v Dukovanech. Varianty budoucnosti elektrárny předneseme v září řediteli Sekce energetiky na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR Pavlu Gebauerovi. Na jednání v Třebíči nám přislíbil, že s těmito variantami budou na ministerstvu dále pracovat při zpracování aktualizace státní energetické koncepce,“ shrnul Jonáš.
Kontakt:

Šárka Havlová
asistentka Energetické Třebíčsko
info@energeticketrebicsko.cz
+420 608 600 976
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 7. 2013 11:10
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.