V Praze bude poprvé přednášet jeden z nejvýznamnějších světových neuropsychologů Elkhonon Goldberg | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Praze bude poprvé přednášet jeden z nejvýznamnějších světových neuropsychologů Elkhonon Goldberg


Praha – Do Prahy přijede významný, světově proslulý neuropsycholog a autor několika knih o mozku Elkhonon Goldberg. V pátek 30. března povede celodenní seminář k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity s názvem Zdravé stárnutí versus demence. Goldberg přijede na pozvání České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

„Seminář, který bude v angličtině, bude tlumočen do češtiny. Profesor Goldberg se bude věnovat stárnutí mozku a možnostem i způsobům tréninku, které udržují mozek v kondici. Zdravé stárnutí a aktivní stárnutí jsou spojené nádoby, z hlediska společensko-ekonomického představují nejúspornější formu, jak se vyrovnat s demografickým stárnutím obyvatelstva, z hlediska jedince nejdůstojnější,“ přibližuje koordinátorka Dana Steinová.

Lidé se stále více zajímají o kondici svého mozku
Nejnovější výzkumy vědců ukazují, že mozek přestává „stíhat“ některé z činností již ve věku čtyřiceti pěti let. U lidí v kategorii 45 – 49 let výzkumníci zaznamenali pokles mentálních schopností. „Lidé to sami na sobě pozorují a hledají způsoby, jak mozek udržet v kondici. Každý stárneme, proto je to záležitost, která zajímá všechny,“ říká dana Steinová.

Goldbergův seminář bude akreditovaný
Seminář bude akreditovaný Českou asociací ergoterapeutů, Českou asociací sester, Asociací klinických psychologů, případně dalšími odbornými společnostmi.
Účast na semináři E. Goldberga je nutná předběžná rezervace, on-line na www.trenovanipameti.cz

Elkhonon Goldberg je považován za jednoho z nejvýznamnějších současných neuropsychologů. Je profesorem neurologie na School of Medicine New York University, přednáší na několika dalších prestižních univerzitách v New Yorku. Založil Luriův Institut a Nadaci pro neurovědy v New Yorku. Je členem redakčních rad a recenzent dvanácti nejprestižnějších vědeckých časopisů z neuropsychologie. Napsal několik knih, z nichž byly dvě přeloženy do češtiny: Jak nás mozek civilizuje a Paradox moudrost
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 3. 2012 7:50
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.