V Pardubicích začala velká retro výstava Ve víru tance | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Pardubicích začala velká retro výstava Ve víru tance


Velká retro výstava, takový podtitul má nový projekt Východočeského muzea v Pardubicích, jehož slavnostní vernisáž se konala 27. října. Návštěvníci se mohou těšit na všechno, co je neodmyslitelně spjato se startující plesovou sezónou – nebudou chybět společenské šaty, doplňky ani dobové fotografie. Součástí výstavy s názvem Pardubice ve výru tance je také bohatý doprovodný program. Jedním z taháků výstavy je přednáška mistra etikety Ladislava Špačka.

Když začnou stromy ztrácet listí a večery se protahují, je ideální doba na zahájení další plesové sezóny. Východočeské muzeum v Pardubicích tu svou zahájilo v předstihu už 28. října, od toho data je v Kaňkově sále pardubického zámku veřejnosti zpřístupněna výstava Pardubice ve víru tance. Její konec je plánován na 4. března 2012. „Vír tance není výstava v běžném slova smyslu. Jde spíš o projekt, který v sobě snoubí tradiční výstavu, jež má prezentovat poklady z našich sbírek, které nemají stálé expozice, s výsledky mnohdy mravenčí práce našich restaurátorů,“ říká Mgr. Jitka Rychlíková, ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích.
Na své si přijdou návštěvníci všech věkových kategorií i zeměpisných šířek. Pardubičtí rodáci se možná poznají na dobových fotografiích, jiní zavzpomínají na tradiční centra zábavy. „Bohatý doprovodný program zaujme všechny věkové kategorie, připraveny jsou třeba bejbytaneční nebo kreativní módní soutěž pro veřejnost. A ti, které zajímá etiketa, by určitě neměli vynechat přednášku Ladislava Špačka,“ láká návštěvníky do muzea Rychlíková.
Na nudu v pardubickém zámku rozhodně nenarazíte, jednak ji ze zdejších zdí vyhnala jiná zámecká paní –Štěstěna vrtkavá, a jednak nad vystavenými modely z období od konce 19. století do 60. let 20. století zaplesá nejedno ženské srdce, a je úplně jedno, z jakého koutu Čech do Pardubic dorazí.

Kontakt:
Mgr. Jitka Rychlíková,
ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích
tel. 466 799 241
e-mail: rychlikova@vcm.cz
Kontakt:

Kateřina Semrádová
projektová manažerka
semradova@prospecto.cz
www.vcm.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 11. 2011 14:37
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Východočeské muzeum v Pardubicích (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Východočeské muzeum v Pardubicích sídlí v budově renesančního zámku z přelomu 15. a 16. století, návštěvníkům nabízí množství různorodých výstav a expozic (Příroda Polabí, České sklo, Rytířské sály). Na zámku najdete i nejstarší akt v dějinách českého výtvarného umění – Štěstěnu Vrtkavou-Fortunu Volubilis, která je na zámku i v podobě bronzového reliéfu, na který si mohou návštěvníci sáhnout. Zámek Pardubice se v letošním roce stal 6. nejkrásnější památkou České republiky. Více informací www.vcm.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.