V neděli si připomeneme světový Den mozku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V neděli si připomeneme světový Den mozku


Na neděli 11. března připadá Den mozku, který je připomínám po celém světě od roku 1998. Za posledních pět let stoupl mezi lidmi zájem o trénování mozku a jeho kognitivních funkcí jako je paměť, pozornost nebo třeba rychlost zpracování informací. Odborné studie prokazují, že pokud je mozek dobře trénován, funguje na plný výkon navzdory věku.

„Mozek lze trénovat různými způsoby, ale lidé na to dnes nemají čas. Proto jsme vymysleli a zkonstruovali přístroje, které zábavnou formou trénují mozek. Jedná se o přístroje pracující na principu EEG. Na základě činnost mozkové aktivity tak člověk může pohybovat kuličkou, autíčkem, nebo střílet šípem do terče. Je to vlastně zviditelnění toho, jak pracujeme se svým mozkem,“ popisuje Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com, která se zabývá vývojem přístrojů na trénink mozku.

Výzva pro 21. století: porozumět mentálnímu stárnutí
Podle nedávné studie britských a francouzských vědců začíná mozek chřadnout v pětačtyřiceti letech. Pokud se však trénuje a má dostatečné stimuly, k postupnému snižování výkonů vůbec nemusí dojít. „Spousta lidí kolem čtyřicet má problém jít do obchodu bez seznamu, aby na něco nezapomněli. Nemohou si vybavit jména lidí, se kterými se setkali a mají problém s orientací v cizích městech. To vše jsou známky toho, že mozek není v dobré kondici,“ popisuje Eva Fruhwirtová z agentury Commservis.com a dodává, že mentální stárnutí je pro vědce v současné době téma číslo jedna.

Do Prahy přijede světoznámý neuropsycholog Goldberg
Do Prahy přijede významný, světově proslulý neuropsycholog a autor několika knih o mozku Elkhonon Goldberg. V pátek 30. března povede celodenní seminář k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity s názvem Zdravé stárnutí versus demence. Goldberg přijede na pozvání České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 3. 2012 7:04
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.