V Mohelně budují ze starého statku kulturní dům a Galerii Stodola | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Mohelně budují ze starého statku kulturní dům a Galerii Stodola


Mohelno – Kromě staré a nevyhovující Sokolovny není v Mohelně žádný jiný prostor pro pořádání kulturních a společenských akcí. Chybí také místo pro setkávání spolků. To se teď změní. V současné době se v Mohelně upravuje starý statek s chlévy a se stodolou na multifunkční společenský dům s nádvořím.

„Obec má toto bývalé selské stavení ve vlastnictví od sedmdesátých let. Bylo zde skladiště a nevyužité prostory. Vzhledem k tomu, že se budova nachází v centru a my se dlouhodobě potýkáme s tím, že nemáme obecní společenský dům, rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ popisuje starosta Mohelna Jiří Kostelník, který patří v okrese Třebíč k nejdéle sloužící starostům. V Mohelně zastává funkci starosty už dvacátým čtvrtým rokem.

V plánu je stálá expozice o Hadcově stepi a minimuzeum
Pokud vše půjde podle plánu, bude nová budova otevřena na Vánoce v příštím roce. Starosta Kostelník uvažuje o zbudování stálé expozice o Mohelenské hadcově stepi a také o mimimuzeu pracovně nazvaném Jak jsme žili. „Hadcova step je celorepublikově známá, jezdí sem stovky turistů a přírodomilců. Stálou expozici ocení určitě i školy, které k nám jezdí na školní výlety a exkurze,“ představuje plány starosta Kostelník. V minimuzeu by byly shromážděné věci každodenní potřeby, které dnes už řadíme téměř k historickým – gramofóny, domácí spotřebiče z minulého století a mnohé další věci z domácností.

Nová budova bude sloužit všem
V Mohelně funguje několik spolků – hasiči, rybáři, myslivci, včelaři. Právě tyto spolky se budou moci v nové budově scházet ke spolkové činnosti. A nejen to, obec zde vybuduje zázemí pro pořádní rodinných oslav a také koncertů.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 8. 2014 10:37
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.