V Meziměstí se otevírá nový výrobní závod | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Meziměstí se otevírá nový výrobní závod


Meziměstí – V pondělí 8. září 2008 otevře slavnostně českoskalická společnost PROMA REHA nový výrobní provoz v Tovární ulici v Meziměstí, kde začne vyrábět polohovací lůžka a další zdravotnické vybavení.

„Prozatím zde vzniklo padesát pracovních míst. Své uplatnění u nás našli hlavně svářeči, zámečníci, pracovníci montáže a práškové lakovny,“ říká jednatel společnosti Radek Jakubský. Po České Skalici a České Metuji se tak jedná o třetí výrobní provoz této společnosti.

„Od nového výrobního závodu společnosti PROMA REHA si především slibujeme, že vzniknou nová pracovní místa. V Meziměstí je každé pracovní místo vzácné a potřebné. Pro rozvoj města je nutné více zaměstnaných občanů a méně těch, kteří práci hledají,“ uvedla starostka Meziměstí Eva Mücková.

PROMA REHA, která se specializuje na výrobu polohovacích lůžek pro nemocniční a pečovatelskou sféru a dalších pomůcek pro handicapované, hledala pro svoji expanzi nové rozsáhlejší výrobní prostory. „Delší dobu jsme se poohlíželi po vhodném objektu. Veškerá požadovaná kritéria nakonec splňoval právě průmyslový areál v Meziměstí, kde začínáme s výrobou polohovacích lůžek a dalšího zdravotnického sortimentu,“ doplnil Radek Jakubský, podle kterého chtěla společnost investovat peníze v Královéhradeckém kraji. „Je součástí naší firemní filozofie, že chceme investovat peníze do regionu, ve kterém žijeme,“ říká jednatel.

V průmyslovém areálu s továrnou bude kompletní výroba zaváděna postupně až do prvního čtvrtletí roku 2009. „Prozatím jsou v provozu dvě haly, které jsme po provedení nutných úprav vybavili moderními technologiemi. Výrobu v dalších prostorách budeme zavádět počátkem příštího roku,“ upřesnil Radek Jakubský.

Důvodem rozšíření výrobních kapacit je rostoucí poptávka po polohovacích lůžkách a ostatních výrobcích společnosti, a to nejen v Čechách, ale také ve světě. Firma exportuje svůj široký sortiment na Slovensko, do Polska, Itálie, Holandska, Irska, Maďarska, Bulharska, Litvy, Lotyšska, Ruska, Chorvatska, Mexika a do dalších zemí.

Vlasta Drobná
Kontakt:

Mgr. Vlasta Drobná
PR a marketing manažer
marketing@promareha.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 9. 2008 8:20
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: PROMA REHA, s.r.o., Česká Skalice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Česká společnost bez zahraničního kapitálu se více jak 15 let zabývá výrobou polohovacích lůžek pro nemocniční a pečovatelskou sféru a dalšího zdravotnického sortimentu (dětské postýlky, křesla pro kardiaky, chodítka, transportní vozíky, vyšetřovací lehátka, výškově stavitelné kuchyňské linky pro vozíčkáře...)
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.