V Kyjově se v pátek rozjíždí projekt centrálního příjmu pacientů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Kyjově se v pátek rozjíždí projekt centrálního příjmu pacientů


Kyjov – V pátek 14. října 2011 v Nemocnici Kyjov spustí nový projekt Emergency, neboli centrálního příjmu. Ten bude lidem sloužit od půl čtvrté odpoledne do sedmi hodin ráno a přes víkendy 24 hodin denně. Pacienti nově přijdou s problémem na recepci centrálního příjmu, kde se jich ujme sestra, která kontaktuje příslušného lékaře. Nebude se tak ztrácet čas s hledáním příslušné pohotovosti.

„Jedná se o pracoviště poskytující akutní péči pacientům se všemi úrazy a onemocněními bez ohledu na věk pacientů, které bude otevřeno v době pohotovostní služby denně od půl čtvrté ráno do sedmi hodin,“ popisuje novinku jeden z autorů projektu Jiří Vyhnal, vedoucí lékař z oddělení ARO v Kyjově. „Ubudou tak zbytečné prodlevy při nemocničních transportech a dojde k včasnému rozpoznání závažnosti akutního stavu,“ vysvětluje lékař Vyhnal.
„Centrální příjem umožní nemocným i lékařům lepší orientaci a koordinaci při vyšetření a léčení,“ říká náměstkyně ředitele Eva Havlíková. „Kromě tohoto pracoviště bude v nemocnici i nadále nepřetržitě zajišťována pohotovost ORL, gynekologie, oční a dětské oddělení,“ dodává náměstkyně Havlíková.

Centrální příjem pomůže v případě hromadné havárie
Nové oddělení centrálního příjmu se nachází v přízemí chirurgického pavilónu. Tam bude také recepce, kde kvalifikovaná zdravotní sestra provede základní diagnostiku pacienta a podle toho zavolá odpovídajícího lékaře. Na recepci budou také podávány informace příbuzným pacientů o tom, kam byl umístěn a jak se za ním dostat. V případě hromadného neštěstí či havárie, bude centrální příjem pacientů hlavní komunikační a řídící centrum pro krizovou situaci.
Nemocnice Kyjov se tímto systémem inspirovala v zahraničí. Ten ale funguje i v některých českých nemocnicích. Například v Hradci Králové nebo v některých pražských nemocnicích.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 13. 10. 2011 14:25
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.