V Kyjově chystají revoluční změnu pro pacienty - centrální příjem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Kyjově chystají revoluční změnu pro pacienty - centrální příjem


Kyjov – Od druhé poloviny září bude v kyjovské nemocnici fungovat centrální příjem pacientů, který výrazně zlepší péči o pacienty, kteří potřebují ošetřit v odpoledních a nočních hodinách. Dosud si pacient musel najít potřebnou ambulanci sám, od září 2011 se o něj postará personál na novém oddělení centrálního příjmu. Nemocnice Kyjov se tímto systémem inspirovala v USA nebo Rakousku, funguje ale i v některých českých nemocnicích.

„Je to velký posun v poskytování zdravotní péče. Dříve si musel každý pacient v době od půl čtvrté odpoledne do šesti hodin ráno následujícího dne vyhledat lékaře nebo ambulanci sám, podle zranění nebo svého stavu. Nyní bude stačit, když pacient vejde nebo bude dovezen do chirurgického pavilónu a o vše ostatní se postará zdravotnický personál,“ popisuje doslova revoluční změnu v ošetření pacientů lékař Jiří Vyhnal z oddělení ARO v Kyjově.
V případě urgentního příjmu, tedy když pacienta přiveze záchranná služba, bude pacient umístěn na lůžko, které bude součástí centrálního příjmu, kam se seběhnou všichni lékaři. Zde proběhnou potřebná vyšetření, dojde k zajištění základních životních funkcí a podání prvních léků. Teprve po vyšetření a stabilizování stavu bude pacient umístěn na potřebné oddělení.
Na oddělení centrálního příjmu bude nepřetržitě přítomen chirurg, internista a anesteziolog a také zdravotní sestry a sanitáři.

Zdravotní péče musí jít za pacienty, ne pacient za péčí
„Naším cílem je, aby péče byla přesouvána za pacientem a ne naopak. Očekáváme také výrazné zefektivnění poskytované péče,“ zdůraznil ředitel Josef Pejchl.
Nové oddělení centrálního příjmu se nachází v přízemí chirurgického pavilónu. Tam bude také recepce, kde kvalifikovaná zdravotní sestra provede základní diagnostiku pacienta a podle toho zavolá odpovídajícího lékaře. Na recepci budou také podávány informace příbuzným pacientů o tom, kam byl umístěn a jak se za ním dostat.
V případě hromadného neštěstí či havárie, bude centrální příjem pacientů hlavní komunikační a řídící centrum pro krizovou situaci.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 8. 2011 8:14
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.