V jižních Čechách se otevře druhé největší zahradní centrum v Česku. A možná padne rekord v počtu lidí střihajících pásku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V jižních Čechách se otevře druhé největší zahradní centrum v Česku. A možná padne rekord v počtu lidí střihajících pásku


Jindřichův Hradec – V pátek 18. září v 16.22 hod se pokusem o rekord otevře největší zahradní centrum v jižních Čechách a druhé největší v České republice. Očekávají se stovky lidí, kteří se otevření a pokusu o rekord zúčastní. Po celý pátek i víkend bude v rámci zahájení provozu nového zahradního centra největší výstava bonsají členů Bonsai-Kai na jihu Čech.

„Rekord bude garantovat agentura Dobrý den z Pelhřimova, která eviduje a uznává české rekordy. Předpokládáme účast stovek lidí, kteří se zúčastní pokusu o rekord,“ říká za organizátory ze Zahradního centra Filip Klíma.
Nové centrum je postaveno podle inspirace ze zahraničí. Několikrát do roka jezdí pracovníci Zahradního centra do evropských zemích a sledují současné trendy z oblasti zahradnictví, péče o rostliny, stromy, zahrady a domácí dekorace. Součástí odborného týmu je i David Brom, odborník na zahradu, hnojení a boj s chorobami, který je známý také z pořadu Rady Ptáka Loskutáka.
Oblibu zahradničení jako koníčka potvrzuje stále vzrůstající zájem u Čechů. „Také proto jsme postavili nové zahradní centrum v Jindřichově Hradci. Vedle široké nabídky potřeb pro zahradničení mají zákazníci rádi odborný servis a konzultace. Proto máme v týmu specialisty na zahrady, rostliny i hnojení. Každoročně přivážíme z Velké Británie, Holandska i Německa nové trendy,“ popisuje Filip Klíma. Vedle zahradničení se Čechů rozmáhá obliba domácích dekorací a výzdob, které si mohou sami vytvořit.

Stylová restaurace bude vařit z místních surovin
Součástí nového zahradního centra je také restaurace, kde bude šéfkuchař Vratislav Ondřej vařit z regionálních produktů a bylinek, které pěstuje přímo v zahradě u zahradního centra. „Nebude to žádné rychlé občerstvení. Zahradničení souvisí také s pěstováním bylinek a zeleniny, proto chtějí naši kuchaři inspirovat svými jídly k tomu, co se dá vypěstovat na zahradě,“ popisuje Filip Klíma.

Pro média:
Speciální prohlídka nově otevřeného největšího zahradního centra na jihu Čech pro novináře včetně občerstvení a informací o současných trendech českého zahradničení bude připravena od 14 hodin. V 16.22 pak bude pokus o rekord. Na speciální prohlídku je nutné se přihlásit na mail: fruhwirtova@commservis.com.

Adresa Zahradního centra Jindřichův Hradec: Jiráskově předměstí kousek od společnosti Madeta a.s. či benzínky Tank-ONO, případně cca 100 metrů od velkoobchodu ZC s.r.o.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 9. 2015 10:48
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.