V Jindřichově uvažují o výstavbě druhé čistírny odpadních vod | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Jindřichově uvažují o výstavbě druhé čistírny odpadních vod


Jindřichov - Zhruba patnáctistovka obyvatel obce Jindřichov na Šumpersku v současné chvíli sleduje dění kolem možné výstavby nové čistírny odpadních vod. Ačkoliv zde do roku 2008 fungovala mechanicko – biologická čistírna s kapacitou 15 800 EO, která navíc v roce 2005 prošla rekonstrukcí, žádá v současné době obec Jindřichov o dotaci v rámci 39. výzvy operačního programu životního prostředí - Snížení znečištění z komunálních zdrojů na vybudování kanalizace a nové čistírny odpadních vod.

„Je jistě příznivým trendem, že na dotace z evropských fondů dosáhnou v současnosti i velmi malé obce, ale často jsou tyto ve svém jednání motivovány pouze vidinou, že mohou jistou dotaci získat, ale už neuvažují o tom, že je jasně účelově vázaná, a zda ji tedy dokáží efektivně využít,“ komentuje situaci advokátka JUDr. Ivana Jirková.

Přebudování původní čističky může být řešením

Je pravdou, že původní čistička odpadních vod, která v Jindřichově zahájila provoz v roce 2005, neslouží k čištění komunálních odpadů, ale byla využívána pouze průmyslově. Disponuje však kapacitou dostatečnou na to, aby v případě přebudování zajistila napojení všech obyvatel obce. „Dle ekonomické analýzy provedené v tomto roce je zřejmé, že v případě přebudování stávající čistírny, namísto vybudování zcela nové, by došlo k úspoře v řádech milionů korun,“ uvádí zástupce společnosti Sigmainvest, zpracovatele odborného posudku. Ačkoliv je snaha získat pro obec Jindřichov dotační prostředky jistě motivována úsilím o maximální přispění k jejímu rozvoji, znovu zvážení tohoto záměru by vzhledem k výše uvedenému bylo na místě.Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 12. 2013 12:49
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.