V IKEA Brno vystoupí švédský orchestr, předvede lidovou hudbu i tance | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V IKEA Brno vystoupí švédský orchestr, předvede lidovou hudbu i tance


Brněnskou IKEA oživí švédské lidové písně a tradiční tance. V úterý 7. června 2011 před obchodním domem vystoupí orchestr LiThe Blås ze švédského města Linköping. Téměř padesátka mladých hudebníků a tanečníků návštěvníkům představí švédskou lidovou kulturu.

Prostranství před obchodním domem v úterý odpoledne ovládnou švédští hudebníci. Návštěvníci IKEA Brno se mohou těšit na dvě půlhodinová představení s klasickými tanci. Sbor LiThe Blås zavítá na jih Moravy v kompletním složení, představí se 35 muzikantů s převážně dechovými nástroji a desítka tanečníků.

„V brněnském obchodním domě pořádáme podobný koncert poprvé. Navíc švédský orchestr v České republice vystoupí exkluzivně v IKEA Brno, proto by si tuto show návštěvníci neměli nechat ujít,“ sdělila Dagmar Juřičková, marketingová manažerka IKEA Brno. „Díky švédskému sboru můžeme našim návštěvníkům zábavnou a příjemnou formou přiblížit kulturu Švédska, odkud naše společnost pochází,“ vysvětlila Juřičková.

Orchestr LiThe Blås představuje univerzitní sbor s více než čtyřicetiletou historií. Tato hudební formace byla založena při univerzitě v městě Linköping na jihu Švédska a je složena především z mladých studentů. Sbor má ve svém repertoáru jak lidové písně, tak i moderní skladby. Muzikanti i tanečníci tradičně vystupují v národních barvách, v modré a žluté.

„Sbor každoročně absolvuje turné po evropských zemích. Jsme rádi, že tentokrát do svých vystoupení zařadil i náš obchodní dům. Mladí hudebníci publikum vždy zaujmou veselou a hravou show plnou švédské muziky a humoru,“ uvedla Dagmar Juřičková z brněnské IKEA. „Ti, kteří se zajímají o švédskou kulturu, se mohou těšit také na tradiční červnové oslavy slunovratu. Bude připravena ochutnávka švédských specialit a v rámci oslav navíc naše zboží nabídneme za mimořádné letní ceny,“ doplnila Juřičková.
Kontakt:

Petr Lesenský
pr@lesensky.cz
+420774743800


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 6. 2011 23:37
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.