V Hradci Králové se zrodila historická dohoda o dodávkách tepla | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Hradci Králové se zrodila historická dohoda o dodávkách tepla


Hradec Králové – Spor mezi městskou společností Tepelné hospodářství Hradec Králové a Elektrárnami Opatovice o navýšení cen tepla pro rok 2014 byl ukončen po půl roce smírnou cestou. Obě strany podepsaly memorandum, ve kterém se dohodly na vzájemné spolupráci, která by měla i nadále udržet nejnižší cenu tepla pro královéhradecké občany a zvyšovat kvalitu dodávek tepla a teplé vody.

„V rámci řízení před úřady došlo ke vzájemnému dialogu, vyjasnění si argumentů a pochopení vzájemných postojů. Vše pak bylo završeno historickým „Memorandem o porozumění“ mezi oběma společnostmi, které ho v minulých dnech potvrdily podpisem,“ komentoval ukončení sporu ředitel Tepelného hospodářství Hradec Králové Jiří Seidler.

Spolupráce bude výhodná pro obyvatele Hradce Králové
A čím je tato dohoda historická? Například tím, že obě společnosti shodně deklarují zájem rozvíjet soustavu systému zásobování teplem na území města Hradec Králové tak, aby v Hradci Králové nevznikaly nové komíny a znečišťovatelé zdejšího životního prostředí. V memorandu se také obě společnosti zavazují ke vzájemné informovanosti v oblasti obchodních a technologických aktivit.
„Obě strany chtějí udělat maximum pro to, aby byla současná unikátní soustava zásobování teplem zachována a nemuselo docházet k nucenému nárůstu cen tepelné energie ze soustavy,“ prozrazuje jeden z důležitých argumentů pro spolupráci ředitel Jiří Seidler.

Opatovice mají zajištěny dodávky uhlí do roku 2035
Elektrárny Opatovice deklarují zajištění dodávek uhlí do roku 2035 a zájem dlouhodobě Systém zásobování teplem provozovat. V technické oblasti se Tepelné hospodářství Hradec Králové zavázalo dodržovat vychlazování zpáteční větve primárního horkovodu a dodržovat další technické parametry dodavatele.
Obě společnosti také chtějí do budoucna kalkulovat cenu tepelné energie stále na úrovni jedné z nejnižších v České republice a být tak i nadále nejlevnější a nejefektivnější alternativou pro dodávku tepelné energie na území města Hradec Králové.
Martina Honsová
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 6. 2014 23:03
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.