V Hradci budou testovat unikátní studijní materiály pro pečovatele mířící do zahraničí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Hradci budou testovat unikátní studijní materiály pro pečovatele mířící do zahraničí


Hradec Králové – Na přelomu ledna a února se v Košicích konala již třetí v pořadí konference k projektu BID (Betreuerinnenqualifizierung in Deutsch – pečovatelky v němčině), které se zúčastnili manažeři z osmi partnerských zemí projektu: České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Rumunska, Bulharska a dva partneři z Rakouska. Projekt BID běží už od podzimu roku 2012 a jeho cílem je vyvinout studijní materiály, které pomohou pečovatelům zvládnout cizí jazyk - němčinu, a nejčastější situace, se kterými se během výkonu svého povolání v Rakousku a Německu setkají.

„Spolu s ostatními partnery se podílíme na tom, aby pečovatelé, kteří se rozhodli pracovat v zahraničí, měli dostatek srozumitelných studijních materiálů, které jim pomohou se na náročné povolání připravit inovativním způsobem. Nejedná se o klasické učebnice, ale speciální texty a cvičení imitující reálné situace. Kromě toho vznikly i hodnotící testy pro pečovatele, aby zjistili, na jaké úrovni se jejich výchozí znalosti nachází. Cenné po příchodu do nové země budou jistě i informační letáky, které představí nejdůležitější tematicky uspořádanou slovní zásobu a reálie, bez kterých se pečovatelé v dané zemi neobejdou,“ uvádí projektová manažerka agentury Commservis.com Martina Honsová, která je manažerkou projektu BID v České republice.

Nové materiály projdou testováním
V současné chvíli vstupuje projekt do fáze testování. Zhruba do června budou probíhat skupinová hodnocení i individuální zkoušky vytvořených materiálů, aby byla přímo od samotných pečovatelů, kteří se na práci v zahraničí připravují, ale i od těch, kteří už zkušenost práce v Rakousku a Německu mají, získána zpětná vazba, která povede k dalšímu zdokonalení materiálů. Cílem tohoto testování je hlavně efektivita a praktičnost studijních materiálů. V České republice je Commservis.com první společností, která se takovým druhem pomoci zabývá.
„Fáze testování projektu se velmi aktivně zúčastní i agentura Commservis.com. Pro Českou republiku je v plánu testování materiálů desítkami pečovatelek a pečovatelů. Tyto materiály jsou vytvořeny proto, aby usnadnily pečovatelům sžívání se s cizím prostředím, kterému jsou ve svém zaměstnání vystaveni. Pokud patříte do řad pečovatelů, nebo pracujete pro agenturu, která zprostředkovává práci v této oblasti v zahraničí, a rádi byste se do testování materiálů zapojili, kontaktujte nás na emailu honsova@commservis.com,“ vybízí Honsová.
Kontakt:

Martina Honsová
projektová manažerka BID pro Českou republiku
info@commservis.com
http://www.commservis.com
724 317 937
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 23

Vydáno: 18. 2. 2014 12:15
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.