V druhé polovině ovládnou želivský festival mezinárodní hudební kurzy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V druhé polovině ovládnou želivský festival mezinárodní hudební kurzy


Želiv – Festival Musica Figurata v želivském klášteře doplní v druhé půlce hudební kurzy Convivium, které vedou přední pedagogové z vysokých hudebních škol po celé Evropě. Účastníci letní hudební školy se v týdnu od 13. srpna do 21. srpna účastní osmi hudebních dílen, mezi nimiž zaujme i v mezinárodním měřítku unikátní projekt zaměřený na studium arménské duchovní hudby.

„Týdenní seminář zaměřený na arménskou duchovní hudbu povede britsko - arménský zpěvák a dirigent, Haig Utidjian, který vystudoval dirigování na Guildhall School of Music and Drama v Londýně, původním vzděláním je kybernetik a který nyní řídí orchestr a sbor Karlovy university v Praze. Haig Utidjian je předním propagátorem české hudby po světě a rovněž vede sbor opery v Liberci. Ve funkci arcijáhna se podílí na arménských bohoslužbách v Praze,“ doplňuje umělecká ředitelka festivalu Marika Pečená.

Hudební škola přinese sérii koncertů

Kurzy hudební školy se zaměřují na duchovní hudbu křesťanských církví. Všechny koncerty v rámci Convivia jsou veřejně přístupné. Významnou událostí Convivia bude koncert lektorů z různých koutů světa, který se uskuteční ve čtvrtek 19. srpna od 20.00 kostele Narození Panny Marie.

„V rámci tohoto koncertu vystoupí např. sopranistka Nicki Kennedy z Velké Británie, varhaník Vincent Rigot z Francie, tenorista a přední badatel v oblasti francouzské barokní opery Thilo Hirsch ze Švýcarska a další. Všichni lektoři Convivia jsou vysoce zajímavé umělcké osobnosti, které se pohybují na evropských pódiích, a jejich vystoupení v želivském klášteře nabídne mimořádný hudební zážitek,“ zve návštěvníky Pečená.

Convivium za účasti zpěváků z celé České republiky a Slovenska vyvrcholí v sobotu 20. srpna od 19:30 závěrečným koncertem účastníků hudebních dílen a v neděli 21. srpna v 10:30 slavnostní bohoslužbou v opatském kostele v želivském klášteře.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 8. 2011 9:32
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.