V ČR je 22 000 eshopů – stovky z nich zkrachují | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V ČR je 22 000 eshopů – stovky z nich zkrachují


Přední internetový prodejce, společnost VIVANTIS, provozující největší specializované obchody v daných komoditách Parfemy.cz, Krasa.cz, Hodinky.cz, Sperky.cz, Prozdravi.cz, hodnotí minulý rok jako úspěšný, což dokazují i výsledky meziročního srovnání. Rok 2012 bude ve znamení zvyšujícího se konkurenčního boje, poklesu marží, marketing a stále náročnějšího zákazníka, který bude ještě více citlivý na cenu.

„Do toho se stále mluví o druhé a ještě větší vlně krize, což vede lidi podvědomě k opatrnosti nehledě na realitu. Navíc docházelo po Novém roce k rozsáhlejším zdražením věcí denní spotřeby jako potraviny, elektřina, benzín atd., takže se dá očekávat, že lidé budou ještě opatrnější, za co svoje peníze utratí“, říká Hana Hutlová, vedoucí marketingového oddělení a Martin Rozhoň, ředitel společnosti, doplňuje. „Očekávám, že tento trend bude mít za následek výrazné pročištění internetového trhu, který je v ČR velmi přesycen – existuje zde přes 22 000 eshopů a další neustále vznikají. V posledních měsících evidujeme také zvyšující se počet zaniklých eshopů. Minulý měsíc jsme měli nabídku odkupu i na jeden velký eshop za cenu 10 milionů korun.“

I přes zostřující se podmínky na trhu, internetové obchody společnosti VIVANTIS oslaví v únoru již 1 500 000 odeslaných zásilek, které doručily svým zákazníkům.

Celkový obrat společnosti zaznamenal v rámci meziročního srovnání mírnější růst. V roce 2010 dosáhl obrat 397 milionu korun. V roce 2011 to bylo 418 milionů korun, což představuje nárůst o 5%. V podobném rázu se odvíjí také nárůst počtu odeslaných zásilek. V roce 2010 společnost evidovala 223 000 ks odeslaných zásilek. V roce 2011 to bylo 238 000 ks, což představuje téměř 7% nárůst. „Obecně lze říci, že obratově nebyl minulý rok špatný, poklesly však zásadním způsobem marže a také se zásadně zvedly marketingové náklady“, říká Martin Rozhoň, ředitel společnosti VIVANTIS.

Ve vánočním období, které je reprezentované měsíci listopadem a prosincem, došlo v porovnání se stejným obdobím roku 2010 k téměř 11% nárůstu v počtu odeslaných zásilek a k téměř 8% nárůstu obratu. Zákazníci si přitom nijak neupírají zboží luxusnějšího charakteru, což dokládají i hodinky
značky Edox v hodnotě téměř 50 000 Kč, které se ve zmíněném období roku 2011 prodaly v internetovém obchodě Hodinky.cz. To samé potvrzuje také obchodní ředitelka Sperky.cz, kde se prodal šperk značky Danfil za více než 17 000 Kč. Dárkové sady parfémů a kosmetiky se přitom stále drží v popředí zájmu.

„Vzhledem k vývoji trhu je zjevné, že v budoucnu budou zákazníci klást mnohem větší důraz na cenu. Budou více šetřit a reagovat na akční nabídky, více ocení šíři sortimentu, servis a cenu, kterou mohou nabídnout právě internetové obchody. Proto lze celkově očekávat růst počtu objednávek“, doplňuje Martin Rozhoň. Zároveň se dá předpokládat, že se zákazníci více zaměří na ověření si kvality služeb také prostřednictvím referencí a recenzí například na Heureka.cz, kde si mohou daný produkt i obchod prověřit. Recenze tak získají na významu, protože lidé budou více řešit, za co svoje peníze utratí a za danou cenu budou chtít získat maximální možnou hodnotu.Kontakt:

Mgr. Jitka Holčáková
Manažer marketingu
marketing@vivantis.cz
vivantis.cz
775870161


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 2. 2012 12:51
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: VIVANTIS a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
VIVANTIS a.s. je ryze česká společnost, působící na internetovém trhu již od roku 2001, se sídlem v Chrudimi. Je předním internetovým prodejcem v ČR. Zabývá se především prodejem parfémů, hodinek, šperků a produktů pro zdraví i krásu, na těchto internetových obchodech: Parfemy.cz, Krasa.cz, Hodinky.cz, Sperky.cz, Prozdravi.cz a Nakupnicentrum.cz.

Společnost VIVANTIS a. s. je členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Její internetové obchody získaly certifikaci APEK Certifikovaný obchod 1. a 2. stupně, což zákazníkům zaručuje jistotu bezpečného a bezproblémového nakupování. Zároveň jsou držiteli značek SOS (Sdružení obrany spotřebitelů), SAOP (Spotřebitelský audit obchodních podmínek), což je zárukou jistoty, že obchodní podmínky nejsou v rozporu se zákonem. Dle nezávislého nákupního rádce Heureka.cz by 96 % z 64 tisíc zákazníků doporučilo internetové obchody VIVANTIS svým známým. V roce 2010 se podařilo v soutěži webů Web Top 100 získat pro hodinky.cz ocenění v podobě 2. místa v kategorii E-shop a zároveň cenu za Marketingovou trefu. Porota pozitivně ohodnotila zejména rychlost nákupu díky snadné orientaci na webu. V roce 2007 získaly Parfemy.cz v rámci zmíněného žebříčku 2. místo a navíc byly oceněny speciální cenou Marketingová trefa za nejlépe zvládnutou marketingovou stránku webu. Parfemy.cz a Prozdravi.cz se navíc staly finalisty soutěže Shop roku 2011.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.