V České republice můžete získat i méně známé tituly | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V České republice můžete získat i méně známé tituly


V období od roku 2001 do roku 2015 počet vysokoškolský studentů v České republice rapidně narůstal. Zatímco v roce 2001 vysokou školu studovalo téměř 204 tisíc, v roce 2015 se počet vysokoškolských studentů zvýšil na 347 tisíc. Aktuálně se tak do popředí dostávají odborné vzdělávací programy MBA, BBA či LLM.

Jejich absolventi mají lepší výchozí pozici při hledání zajímavé pozice, která nabízí vyšší finanční ohodnocení. V průběhu studia se totiž zaměřují na reálné problémy z praxe a učí se spolu s odbornými lektory řešit situace, na které už ve své profesní kariéře narazili.


Z trojice zmíněných studijních programů je asi nejznámější MBA. Studium MBA, které je zaměřené na praktické dovednosti, oslovilo doposud spíše vrcholové manažery. Ostatní zájemci o profesní vzdělání kvůli relativní finanční náročnosti často váhají, většinou se jim ale investovaný obnos vrátí velmi rychle zpět. Investice do vzdělávání je cesta k úspěšnému profesnímu životu.


BBA, MBA a LLM


Profesní vzdělávací programy jsou uzpůsobeny většině zájemců. Pro ty, kteří do oblasti managementu teprve nahlížejí a chybí jim vysokoškolské vzdělání, je vhodný program BBA (Bachelor of Business Administration). Náplní programu jsou teoretické znalosti z managementu. Uchazeči získají dostatečnou přípravu pro vyšší stupeň vzdělání, tedy pro MBA.


MBA (Master of Business Administration) je jednoletý vzdělávací program, který rozšiřuje manažerské znalosti a dovednosti v oblasti vedení lidí a řízení podnikových procesů. Už dávno se ale nespecializuje pouze na obecný management. Vzdělávací instituce Cambridge Business School nabízí i zaměření, jako je Marketing a Public Relations, Personální management anebo Management obchodu. Uchazeč musí mít uzavřené vysokoškolské vzdělání alespoň na bakalářském stupni, případně získaný profesní titul BBA.


Rozšířit si znalosti v konkrétní oblasti práva je pak možné díky studiu LLM (Executive Master of Laws). Program se většinou specializuje především na prohlubování obchodně právních znalostí. LLM studium je určené pro všechny, kteří už mají předchozí právnické vzdělání.


„V České republice se zájem o studium MBA neustále zvyšuje, protože lidé si začínají uvědomovat nutnost praktického vzdělání,“ dodala Vlasta Váchová, ředitelka Cambridge Business School.


O Cambridge Business School


Cambridge Business School je vzdělávací instituce specializující se na poskytování mezinárodně uznávaných titulů BBA, MBA a LLM. Veškeré programy jsou nastavené tak, aby nabyté znalosti a dovednosti byly později využitelné v praxi.

Kontakt:

info@placla.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 4. 2016 8:17
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Wobsah (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
… děláme podnikání na internetu jednodušší
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.