V brněnské zoo vyrostl recyklační ekokoutek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V brněnské zoo vyrostl recyklační ekokoutek


Brno - Unikátní ekokoutek, který atraktivní a zábavnou formou prezentuje problematiku třídění a využívání odpadů, začal o víkendu fungovat v Brně. Téma návštěvníkům tamní zoologické zahrady zprostředkovává speciální informační tabule s otočnými válci se vzorky recyklovaných materiálů. Z těch je také vyrobena většina prvků a mobiliáře. Ekokoutek vznikl díky společnému projektu autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., Jihomoravského kraje, ZOO Brno a Statutárního města Brno.

„Na malém prostoru jsme se snažili zprostředkovat malým i velkým návštěvníkům brněnské zoologické zahrady zajímavé informace o třídění odpadu a jejich recyklaci,“ uvedla Jana Krčmářová z autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., která informační aktivity na podporu třídění odpadů v Jihomoravském kraji financuje.

Centrálním prvkem expozice je informační panel s 9 průhlednými otočnými válci. „V nich jsou umístěny ukázky recyklovaných materiálů z vytříděných odpadů – například takzvaný PET-flake – rozdrcené a vyčištěné „vločky“ z plastových lahví, které následně slouží třeba k výrobě umělých vláken,“ poznamenala Krčmářová. Ve válcích si zájemci mohou prohlédnout také materiály či výrobky z papíru, nápojového kartonu a skla. Informační tabule obsahuje kromě otočných válců také zajímavé údaje týkající se třídění a rovněž informace o výrobě a zpracování jednotlivých komodit včetně popisu prezentovaných exponátů.

Zábavný aspekt místa a propojení s tematikou přírody a zoo představuje jedenáctimetrová skokanská dráha se speciálním povrchem z recyklované pryže, na které si každý zájemce může vyzkoušet, jak daleko doskočí a porovnat své výsledky například s veverkou, koněm, zajícem či klokanem, jejichž nejlepší výkony jsou označeny přímo na dráze a podrobněji popsány na informační tabuli.

„Věříme, že se zábavná a hravá forma expozice bude líbit nejen dětem, ale i dospělým návštěvníkům,“ popsala tisková mluvčí ZOO Brno Lucie Kapounová.

Stručně o aktivitách na podporu třídění odpadů

Cílem aktivit, které jsou součástí dlouhodobého projektu autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., a Jihomoravského kraje, je zvýšení množství a kvality separovaného odpadu. Důraz je kladen zejména na aktivity cílené do oblasti s vysokým potenciálem (Brno, Blanensko, Břeclavsko, Hodonínsko), ve kterých občané ve třídění nedosahují tak dobrých výsledků jako v ostatních částech kraje. Obyvatelé regionu se v rámci kampaně mimo jiné mohli setkat se speciálními polepy svozových automobilů, venkovními akcemi se zábavným programem a soutěžemi. Více informací je k dispozici na internetových stránkách www.tridime-jihomoravsky.cz.
Kontakt:

Miroslav Grass
jednatel
grass@eu4.cz
www.eu4.cz
777152707


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 12. 2011 13:20
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Eufour PR, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vztahy s médii a veřejností (zpracování tiskových zpráv, organizace tiskových konferencí, monitoring výstupů, poradenství), komplexní propagace služeb a výrobků
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.