V Brně si můžete nechat vyšetřit oční rohovku pomocí nového špičkového přístroje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Brně si můžete nechat vyšetřit oční rohovku pomocí nového špičkového přístroje


Na Oční klinice Neovize je nově nabízena možnost vysoce specializovaného vyšetření rohovky oka, které detailně odhalí její kvalitu a strukturu. Toto vyšetření je prováděno pomocí endoteliálního mikroskopu, právě buňky endotelu jsou zodpovědné za výživu rohovky oka a zajištění její průhlednosti.

Endoteliální mikroskop zn. TOMEY patří v současnosti mezi absolutní špičku ve své třídě. Lékař má okamžitě k dispozici automatické analýzy a přehledné diagramy. Oční klinika Neovize investovala do nákupu tohoto nejmodernějšího technologického zařízení téměř třičtvtrtě milionu korun.
„Vyšetření má velký význam před očními operacemi - např. před operací šedého zákalu, refrakční výměnou čočky, implantací nitrooční čočky či před laserovým zákrokem na základě tohoto vyšetření můžeme určit vhodnou metodu nápravy vady zraku,“ vysvětluje primářka oční kliniky NeoVize Věra Kalandrová.
„Vyšetření na endoteliálním mikroskopu se dále používá při diagnostice vrozených vad rohovky tzv. dystrofií, které se projevují většinou až v dospělosti nebo i v pokročilém věku,“ dodává primářka.
Vyšetření je bezkontaktní a trvá pár minut. Pro pacienta je zcela bezbolestné a nijak jej nezatěžuje, není však hrazeno pojišťovnou, zaplatíte za něj 200 Kč.
Rohovku lze také chránit, a to zejména správnou životosprávou a omezením rizikových faktorů, mezi které patří kouření a pobyt v zakouřených místnostech, nebezpečná záření, pobyt v klimatizovaných místnostech a špatné ovzduší. Zvýšené komplikace s rohovkou mají lidé trpící cukrovkou.
Pro více informací o endotelovém mikroskopu: http://www.tomey.de/en/endothelium.html, www.neovize.cz
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 12. 2011 10:50
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: NeoVize (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.