V boskovické nemocnici používají novou metodu na odstranění křečových žil | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V boskovické nemocnici používají novou metodu na odstranění křečových žil


Boskovice – Boskovická nemocnice koupila speciální přístroj na odstraňování křečových žil. Díky nové metodě nemusejí být nyní pacienti hospitalizování a velmi rychle se vracejí do pracovního procesu.

„Naše nemocnice koupila v srpnu moderní přístroj, který umožňuje provádět operační výkony na křečových žilách moderní metodou. Odborně se tato metoda pojmenovává zkratkou EVRF - Endo Venous Radio Frequency,“ popisuje ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner. Jedná se o radiofrekvenční přístroj, který vytváří vysokofrekvenční signál.
„Tento signál se pomocí speciálního katetru, zavedeného do varikozně změněné žíly z malého vpichu, přenáší na stěnu postižené žíly. Zde dochází k tepelné reakci a ta vede ke smrštění a trvalému zneprůchodnění žíly a vymizení varikozity. Varikozita je odborný název pro křečové žíly,“ vysvětluje postup primář chirurgického oddělení Radek Bousek a dodává, že efekt je rychlý, trvalý a především lokální, nedochází při něm k poškození okolních tkání.

V Boskovicích sledují nové trendy v medicíně
Tato operace je pro pacienta vysoce nadstandardní a šetrná. Díky miniinvazivnímu zásahu nedochází k doprovodným změnám, jako jsou například krevní podlitiny, otoky, zánět, bolest, a nutnost dlouhodobé bandáže. I z kosmetického hlediska je tato nová metoda velmi šetrná.
Po klasické operaci křečových žil museli pacienti zůstat doma, měli omezenou hybnost a byli v pracovní neschopnosti. Metoda EVRF se může provádět v ambulantním nebo hospitalizačním režimu, v lokálním umrtvení či celkové anestezii. Záleží na rozsahu a charakteru postižení.

Nemocnice má nového atestovaného cévního chirurga
S novým přístrojem na operaci křečových žil pracuje v boskovické nemocnici doktor Vladimír Romanov. Ten má s novou metodou osobní zkušenosti z vyššího klinického pracoviště a je atestován v oboru cévní chirurgie.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 10. 2011 13:36
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.