ÚZSVM podpořil Projekt Šance | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ÚZSVM podpořil Projekt Šance


Praha, 13. 10. 2011 – Projekt Šance získal od ÚZSVM do výpůjčky nebytové prostory v pražských Vršovicích. Občanské sdružení Projekt Šance poskytuje zázemí mládeži z dětských domovů, která žije na okraji společnosti, tzv. dětem ulice.

Po dlouhém a neúspěšném hledání, kdy občanské sdružení oslovilo mj. všechny pražské městské části včetně Magistrátu hl. m. Prahy, nyní Projekt Šance díky ÚZSVM získal do užívání vyhovující prostory. Záměrem občanského sdružení je zapůjčený nebytový prostor na vlastní náklady upravit a vybudovat z něj kulturně osvětové, poradenské, vzdělávací a školicí centrum pro mládež s rizikovým chováním a zároveň školicí centrum pro sociální pracovníky v této odborné oblasti.

Jedná se o nebytový prostor v čtyřpatrové obytné budově v ulici Moskevská na Praze 10, která byla postavena zhruba před 80 lety. V přízemí se nachází nebytový prostor, jehož celková výměra je 172,4 m2, skládá se z vlastních obchodních prostor, kancelářských prostor a provozních místností. Obchodní prostor je přístupný dvěma vstupy přímo z chodby bytového domu a je prosvětlen výlohami vedoucími na ulici Moskevská. Součástí tohoto obchodního prostoru jsou i prosklené vitríny, které jsou v přízemí u vstupu do bytové části domu. O uvolnění zmíněného nebytového prostoru projevilo zájem samo občanské sdružení Projekt Šance.

Smlouvu o výpůjčce uzavřel ÚZSVM s občanským sdružením Projekt Šance na jeden kalendářní rok. Po vzájemné dohodě smluvních stran může být smlouva o výpůjčce prodloužena opět o jeden rok, popř. i na delší časové období.Kontakt:

PhDr. Jana Rennerová
tisková mluvčí
jana.rennerova@uzsvm.cz
225 776 354


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 10. 2011 11:28
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
ÚZSVM je orgánem České republiky, který:

*jedná za stát v řízení před soudy, rozhodci nebo stálými rozhodčími soudy, správními úřady a jinými orgány
*jedná v majetkových věcech státu
*zpracovává na základě žádosti organizačních složek právní stanoviska, týkající se majetku státu
*plní další úkoly stanovené zvláštními právními předpisy a zákonem č. 201/2002 Sb., o Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.