Užijte si Babí léto s Drachtinkou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Užijte si Babí léto s Drachtinkou


Stříbrné pavučiny pozorovatelné ke konci léta jasně naznačují brzký příchod podzimních dešťů, plískanic a chladných rán. Poslední slunné dny nabídne ještě babí léto a pokud si ho chcete opravdu užít, neměli byste si nechat ujít kulturní akce v režii hlineckého Domova seniorů Drachtinka.

Babí léto s Drachtinkou startuje ve čtvrtek 1. září v 17 hodin, kdy proběhne vernisáž výstavy fotografií Václava Hromka. Výstava nese název „Dny slunečné i ty jiné“, zhlédnout ji můžete v prvním patře Domova seniorů Drachtinka až do konce září. Fotografie, které vás zaujmou, si následně můžete zakoupit.
Na pondělí 12. září je naplánována Zahradní slavnost, která se bude konat od 14:30 hodin v nově vytvořených bezbariérových zahradách, jenž budou slavnostně otevřeny veřejnosti. Účast na akci přislíbila starostka města Magda Křivanová, přítomni budou i sponzoři a tvůrci zahrad. Bezbariérové zahrady mají sloužit nejen obyvatelům domova seniorů, ale i široké veřejnosti, a ani doprovodný program nezapomíná na všechny věkové kategorie. K poslechu a tanci zahraje Hlinečanka, vystoupí Vysočánek, pro děti budou nachystány zajímavé atrakce a chybět nebude ani občerstvení.
Vyvrcholením Babího léta s Drachtinkou pak bude odpolední matiné Petry Janů, oblíbená česká zpěvačka vystoupí v hlineckém kostele Narození Panny Marie v neděli 18. září od 14 hodin. Předprodej vstupenek na koncert Petry Janů bude zahájen na začátku září, vstupenky si můžete zakoupit v recepci Domova seniorů Drachtinka a v Informačním centru Hlinsko.
Cílem kulturního Babího léta s Drachtinkou je nejen potěšit a pobavit, ale také ukázat, jak úspěšná byla realizace bezbariérových zahrad. Výtěžek z výstavy fotografií a koncertu Petry Janů poputuje do veřejné sbírky, která má přispět k realizaci Víceúčelového parku Drachtinka.
Kontakt:

Markéta Janečková
marketa.janeckova@pr1.cz
www.drachtinka.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 8. 2011 9:04
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Domov seniorů Drachtinka (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.