Už i gayové a lesby mají svůj cestovní katalog! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Už i gayové a lesby mají svůj cestovní katalog!


Praha, 16.3.2010 – občanské sdružení eLnadruhou se účastnilo včerejší tiskové konference konané k příležitosti uvedení cestovního katalogu Pink Go, který je určen výhradně gayům a lesbám.

Je minimálně zřejmé, že včerejší uvedení cestovního katalogu Pink Go na trh, zvedlo momentálně rozhořčeným gayům a lesbám náladu, neboť je tato událost po delší době další z těch radostných (na rozdíl od současných tahanic kolem legalizace adopcí dětí homosexuálními páry žijícími v RP).
Zástupci české gay a lesbické minority se tak díky počinu cestovní kanceláře ESO travel mohou opět radovat a neházet flintu do žita co se týče podpory homosexuálů. Cestovní kancelář ESO travel je totiž jediná ve střední a východní Evropě, která dosud vydala takto zaměřený cestovní katalog jako první ucelenou nabídku cestování pro homosexuály.
Katalog je kromě své unikátnosti navíc koncipován tak, aby svým obsahem vyhovoval potřebám a přáním cestovatelsky zaměřených gayů a leseb. Můžeme zde najít nejen nabídku exotický zájezdů do letovisek s gay-friendly hotely, ale také ucelený seznam tzv. pochodů hrdosti (queer pride parade) z celého světa, v jejichž místě konání si zájemci mohou objednat zájezd. Spolumajitel ESO travel Tomáš Cikán rovněž upozorňuje na nabídku speciálních plaveb, tzv. „cruises“ (obdoba pochodů hrdosti ovšem v podobě plavby na lodi se spoustou zábavy) zaměřených výhradně na LGBT komunitu.
Není-li mezi gayi a lesbami ovšem zájem pouze o křepčení v průvodech, i tady vychází ESO travel svým klientům vstříc. Zdeněk Marek, manažer a autor projektu Pink Go, vyzdvihuje zejména osvědčené destinace vyhledávané homosexuály, kterými jsou zejména Ibiza, Mallorca, řecký Mykonos, ale také Baleárské či Kanárské ostrovy. Překvapením může pro mnohé být nabídka zájezdů i do křesťansky orientovaných zemí, jakými jsou např. Malta, Sicílie nebo Madeira, kde se organizátorům projektu také podařilo získat si náklonnost tamních hoteliérů, jejichž služby gayům a lesbám rovněž nabízejí.
Janis Sidovský, který se stal tváří katalogu Pink Go, na tiskové konferenci vyjádřil radost nad tím, že se už i v naší zemi někdo rozhodl nabízet homosexuálům zájezdy dle jejich gusta a ocenil širokou nabídku gay-friendly hotelů, po kterých se s přítelem Pavlem Vítkem při výběru dovolené vždy složitě pídili. Ač se on sám neřadí ke skupině tzv. „hard gayů“ (jak nazval Tomio Okamura homosexuály účastnící se hromadných zájezdů spojených např. s účastí v queer pride parade), s radostí vítá projekt Pink Go jako nabídku ušitou na míru všem gayům a lesbám, kteří touží cestovat nejen za zábavou, ale také za odpočinkem na zajímavých a exotických místech, kde nebudou muset čelit žádným předsudkům ostatních.
Již zmíněný Tomio Okamura, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří, rovněž poukázal na liberálnost České republiky, která je otevřenější vůči homosexuální minoritě na rozdíl od méně tolerantního Slovenska a Polska, kde by podobně zaměřený cestovní katalog neměl šanci na úspěch.
Za občanské sdružení eLnadruhou nám tedy nezbývá než dodat, že doufáme v neotřesitelnost české tolerance vůči homosexuálům i v jiných záležitostech a cestovní kanceláři ESO travel a jejímu slibnému projektu Pink Go držíme palce!
V případě zájmu o další informace se obracejte na tiskovou mluvčí sdružení, Andreu Vašákovou (andrea@elnadruhou.cz), nebo navštivte webové stránky festivalu (www.elnadruhou.cz).Kontakt:

Andrea Vašáková
Tisková mluvčí
andrea@elnadruhou.cz
774 877 553


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 3. 2010 14:59
Kategorie: Kultura
Název zdroje: eLnadruhou, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
eLnadruhou, o. s. zastupuje zájmy lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen a pořádá NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou, který je určen všem, bez ohledu na národnost, náboženské vyznání, sexuální orientaci, nebo jiné menšinové zařazení.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.