Ústí sníží lidem pomocí aukce platby za elektřinu a plyn | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ústí sníží lidem pomocí aukce platby za elektřinu a plyn


Ústí nad Orlicí – Výraznou úsporu peněz pro občany i firmy podnikající v okolí města Ústí nad Orlicí připravuje zdejší radnice. Té se podařilo díky nákupu elektřiny a plynu formou aukce v posledních třech letech výrazně ušetřit a snížit tak náklady na energie o stovky tisíc korun. Díky tomu vznikl i před časem nápad připravit podobný projekt pro občany, kteří by také mohli ušetřit stovky korun za nákup elektřiny a plynu. Tento projekt chce město spustit od letošního května.

„Občany ani podnikatele nebude nic stát. Veškeré náklady na aukci bude hradit dodavatel,“ vysvětluje starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek. Sám starosta Hájek předpokládá, že výhodné možnosti jak si snížit náklady využije až několik stovek domácností a firem.

Sběr podkladů pro elektronickou aukci začne probíhat již od května, zatímco samotná aukce se rozběhne v červnu tohoto roku. Občané města budou mít možnost v průběhu května navštívit kontaktní místo, které bude umístěno v budově zdejší radnice. Tam si přinesou kopii smlouvy, poslední roční vyúčtování a pracovníci firmy zajišťující aukci jim se vším ostatním pomohou.

„Na sběr dat od občanů bude vyčleněno pět termínů v průběhu května. K uzavření jednotlivých smluv s vítězným dodavatelem dojde v červnu tak, abychom stihli další topnou sezónu,“ zdůvodnil starosta Petr Hájek.

Ústí chce přilákat do města nové lidi a podnikatele
Město Ústí nad Orlicí se rozhodlo svým krokem přivést do města nové obyvatele a firmy. Od úspor na energiích si slibuje zvýšení investic lidí a podnikatelů do nemovitostí a rozvoje podnikání. „Díky projektům zaměřeným na zlevňování energií bychom chtěli do města přilákat nové lidi a podnikatele. Především větší firmy si dokážou spočítat zrychlenou návratnost investic, na kterou díky našemu projektu na úspory v příštích letech dosáhnou,“ dodal starosta Hájek.

Ústí nad Orlicí je první město s aukcí v Pardubickém kraji
Radnice garantuje, že žádnému ze zájemců o levnější energie nepřinese elektronická aukce vyšší cenu, než platil dosud. Město Ústí nad Orlicí je tak první v Pardubickém kraji, kde se společná aukce energií pro občany a podnikatele opravdu uskuteční.
Kontakt:

Petr Hájek
starosta města
hajek@muum.cz
http://www.ustinadorlici.cz/
777 736 337


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 5. 2013 13:27
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.