Ústeckoorlické obce se brání proti nepravdivým informacím ministerstva | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ústeckoorlické obce se brání proti nepravdivým informacím ministerstva


Sudslava – Představitelé obcí na Orlicku se brání nařčení Ministerstva financí, že je dluhy paralyzují a že jsou tzv. „rizikové“. Podle starostů dotčených obcí je nedávno zveřejněný seznam Ministerstva financí naprosto zavádějící a představitele obcí poškodil jak u občanů, tak u partnerů.

„Nepopíráme úvěr na kanalizaci, ale v žádném případě nejsme a nikdy jsme nebyli rizikovou obcí. Úvěr na kanalizaci a čističku byl schválen zastupitelstvem obce a řádně ho z našich příjmů splácíme,“ rozčílilo tvrzení ministerstva financí neuvolněného starostu Sudslavy Jiřího Drábka, který svou funkci vykonává ve svém volném čase. Ten to považuje ze strany ministerstva za neomalenost.
„Stát nás na jedné straně nutí, abychom dělali kanalizace a čističky a pak nás špiní nesmyslnými přehledy, které neumí ani interpretovat,“ dodal rozzlobený starosta Sudslavy Drábek, podle kterého je obecní hospodaření ve velmi dobrém stavu a každý se o tom může osobně v Sudslavě přesvědčit.

Malé obce si musí na kanalizaci půjčit
Podle starosty Drábka je jasné, že pokud se má realizovat stavba většího rozsahu jako například zbudování kanalizace a čističky odpadních vod za 22 milionů, musí si malé obce na stavbu půjčit. Dokonce i u stavby dotované z peněz EU, jako je tato stavba.
„Neznám obec, která takovou stavbu dokáže zafinancovat pouze ze svých zdrojů. Na jednu stranu nás stát nutí do realizace takovýchto staveb a na druhou nás pranýřuje za to, že jsme si na ni půjčily. Poslední dva roky musíme přímo panu Kalouskovi dokládat, jak hospodaříme,“ vysvětluje starosta Drábek, kterého celá věc velmi pobouřila.
„My jsme si tu nestavěli žádnou rozhlednu, krytý bazén či jiné nadstandartní věci jako v některých městech dotovaných ze státního rozpočtu. Uvedené peníze rozhodně také nikdo neukradl a jsou řádně spláceny z rozpočtu obce. Ale to by někdo musel v Praze při vydávání seznamů přemýšlet obyčejnou selskou logikou,“ dodal s úsměvem starosta Drábek.Kontakt:

Jiří Drábek
starosta
drabek@tepvos.cz
+ 420 777 673 35


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 6. 2013 11:54
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Obec v okrese Ústí nad Orlicí
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.