Úřad povolil řetězci Hruška další fúzi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Úřad povolil řetězci Hruška další fúzi


Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal rozhodnutí, kterým povolil spojení na maloobchodním trhu zboží denní spotřeby mezi soutěžiteli HRUŠKA, spol. s r.o. a částí podniku PRAMEN Olomouc s.r.o.

Společnost HRUŠKA tak může koupit síť maloobchodních prodejen provozovaných pod obchodní značkou SANA potraviny. Rozhodnutí již nabylo právní moci.
Společnost HRUŠKA je činná zejména v oblasti maloobchodního prodeje zboží denní spotřeby, tedy potravin, alkoholických nápojů, ovoce, zeleniny a nepotravinářského sortimentu konečným spotřebitelům.
Přebíraná část podniku společnosti PRAMEN Olomouc rovněž působí v oblasti maloobchodního prodeje zboží denní spotřeby, tj. potravin, ovoce, zeleniny a nepotravinářského sortimentu (drogistického zboží). Maloobchodní prodejny, které jsou součástí nabývaného soutěžitele, jsou provozovány na území Moravy.
Úřad spojení povolil, neboť na relevantním trhu maloobchodního prodeje zboží denní spotřeby v České republice nebude tržní podíl subjektu vzniklého spojením přesahovat pětiprocentní hranici. Na daném trhu rovněž existuje vysoce konkurenční prostředí a současně neexistují žádné významné ekonomické, právní či jiné překážky znemožňující vstup potenciálních konkurentů. Vzhledem k těmto skutečnostem není pravděpodobné, že by spojení zvýšilo tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, aby vedlo ke vzniku nebo posílení dominantního postavení, které by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.
Jde v krátké době již o druhé rozhodnutí Úřadu, které se týká řetězce HRUŠKA, neboť na konci července letošního roku byla povolena jeho fúze se společností KONZUM.

odbor vnějších vztahů ÚOHS
Kontakt:

Kristián Chalupa
ředitel odboru vnějších vztahů
posta@compet.cz
+420 542 167 288


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 10. 2007 11:37
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže je ústředním orgánem státní správy České republiky s pravomocemi v oblasti ochrany hospodářské soutěže, dohledu nad zadáváním veřejných zakázek a v monitoringu a koordinaci veřejné podpory.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.