Upřesnění cen nadstandardní péče v boskovické nemocnici | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Upřesnění cen nadstandardní péče v boskovické nemocnici


Boskovice – První týden v červenci uveřejnila média článek o srovnání cen nadstandardní péče v nemocnicích v České republice. Srovnání cen se týkalo fixace polymerovaným plastem, která je oproti klasické sádře pružnější a odlehčená a pojišťovny ji neproplácí. Ze srovnání cen vyšla boskovická nemocnice jako jedna z nejdražších. Vedení boskovické nemocnice však poukazuje na to, že došlo ke srovnávání nesrovnatelných cen.

„Myslíme si, že v médiích se srovnávalo nesrovnatelné, protože například velikost bérce dospělého muže je značně odlišná od jeho velikosti u ženy, či dokonce u dítěte. Nelze tedy předem přesně říci, jakou částku konkrétní pacient za použitou fixaci polymerovaným plastem zaplatí. Navíc výrazně nízké ceny, uváděné některými nemocnicemi, jsou zajímavé už z toho důvodu, že nepokryjí ani pořizovací náklady na tuto speciální hmotu. V našem ceníku jsme uvedli nejvyšší možnou cenovou hranici za fixaci polymerovaným plastem,“ upozorňuje Jolana Vinická, ekonomická náměstkyně boskovické nemocnice, a dodává, že ihned upravili ceník tak, aby byl lépe pochopitelný.
Polymerovaný plast, používaný k nadstandardní fixaci, je materiál, který je uchováván ve formě svitků, podobných klasickému obvazu. Podle typu zranění a také podle rozměrů postižené končetiny lékař spotřebuje různé množství tohoto materiálu. Pacient pak uhradí pouze skutečně spotřebovaný materiál.

Boskovická nemocnice: Ceny jsou podobné jako u jiných nemocnic
Od 10. července tak v boskovické nemocnici platí upravený ceník nadstandardní péče, konkrétně ceník za fixaci polymerovaným plastem. „Konečná cena pro pacienta se odvíjí od množství spotřebovaného materiálu, které závisí na způsobu fixace končetiny,“ uvádí na pravou míru Jolana Vinická.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 7. 2012 13:59
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.