Unikátní tonery Konica Minolta ocenil institut INGEDE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Unikátní tonery Konica Minolta ocenil institut INGEDE


Praha, 9. 12. 2011 – Prestižní mezinárodní institut INGEDE, který zkoumá vlastnosti jednotlivých tonerů a ekologičnost jejich provozu, ocenil unikátní tonery Simitri HD vyvinuté společností Konica Minolta. Všechna tři testovaná zařízení řady bizhub získala na škále od 0 do 100 vynikající hodnocení 98.

INGEDE hodnotil produkční zařízení bizhub PRO C6501, bizhub PRO/PRESS C6000/C7000 a bizhub PRESS C8000. Při výsledném hodnocení se soustředí především na jednoduchost odstraňování původního toneru a celkovou snadnost recyklace. Využívá přitom škálu od 0 do 100 bodů, kdy výsledek nad 70 znamená mimořádně snadnou „deinkoustaci“ a následnou recyklaci papíru.

Polymerované tonery Simitri HD využívají příměs biomasy, která tvoří přibližně 9 % složení toneru. Při růstu použité biomasy dochází k pohlcování skleníkového plynu CO2, který pomáhá kompenzovat jeho pozdější uvolňování při výrobě. Tonery jsou vyráběny polymeračním procesem, díky němuž stačí k zafixování toneru nižší teplota, takže tisk je méně náročný na energii než konvenční pulverizační metody. V důsledku toho dochází ke snížení produkce škodlivých emisí jako CO2, SOx a NOx (hlavních strůjců kyselých dešťů a globálního oteplování) až o třetinu objemu.

Technologie Simitri HD umožňuje i snadné odstraňování barviv, pigmentů a plnidel použitých při práci s původním papírem.

„Šetrnost k životnímu prostředí je dlouhodobě jedním z hlavních pilířů strategie naší společnosti, což dokazují i obrovské investice do vývoje unikátních tonerů s příměsí biomasy. Pokud si ale uvědomíme, že v Evropě je 64 % veškerého papíru recyklováno, 90 % veškerých novin je tištěno na recyklovaném papíru a každý rok Evropané vyprodukují 120 milionů tun recyklovaného papíru, je jednoduchá a kvalitní recyklace mimořádným příspěvkem k ochraně životního prostředí,“ říká Pavel Kelča, produktový manažer společnosti Konica Minolta.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.
Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech
Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2010 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 65 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (38,2 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (27 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 12. 2011 9:18
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.