Unikátní projekt: Ve třech městech trénují cestující v MHD za jízdy mozek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Unikátní projekt: Ve třech městech trénují cestující v MHD za jízdy mozek


STÁHNOUT Sama doma2.png (maximální velikost 0,5 MB)

Ve Východních Čechách přišli s unikátním projektem. V autobusech MHD si nyní mohou cestující zkrátit cestu do práce tréninkem mozku. Na obrazovkách v autobusech se jim totiž promítají i cvičení, která rozvíjí jejich mozkovou činnost. Tento nápad nejdříve zkouší v Hradci Králové, Pardubicích a Liberci, poté se plánuje jeho rozšíření na další města.

„Jsme velmi rádi, že jsme spolupráci dotáhli do konce. Právě teď mohou cestující zkoušet svůj mozek pomocí nápisů barev, kde například nápis červená je v zelené barvě. Cílem je číst nápisy a ne barvu, kterou jsou napsané. Jedná se o konflikt v našem mozku, kde pravá hemisféra se snaží přečíst barvu a levá slovo. Divili byste se, jak je toto cvičení těžké,“ popisuje první hádanky Markéta Fixová, mentální koučka.
Ve speciálním projektu trénink mozku pro cestující MHD jde o unikátní spolupráci dopravních podniků, společnosti Bus TV, která provozuje obrazovky, a hradecké neurolaboratoře Commservis.com.

Ohlasy od cestujících jsou velmi pozitivní
Na každé dva týdny je pro cestující nachystaná nová hádanka. Reakce jsou na projekt velmi pozitivní. Někteří lidé například na sociálních sítích napsali, že odložili v posledních dnech auto a jezdí po městech autobusy. Chtějí totiž pravidelně svůj mozek do práce a z práce trénovat.
„Je to zajímavá změna. Každý den jezdím 20 minut do práce přes celý Hradec a je velmi příjemným zpestřením, že se při jízdě na obrazovkách dozvím jak novinky z kraje, tak si mohu vyzkoušet svůj mozek. Musím uznat, že číst pouze nápisy a nekoukat u toho na barvu je velmi těžké. Budu to doma muset ještě natrénovat,“ říká Elena Horáková, cestující z hradecké MHD.

Lidé příliš málo investují do svého mozku
„Smyslem speciálního projektu je ukázat lidem jakým způsobem pracuje jejich mozek a že je potřeba s tím pracovat. Nedostatek kreativity nebo špatná paměť na obličeje a jména? To se všechno dá naučit a minimálně o 30 % zlepšit. V České republice ale lidé raději investují do posilovny pro tělo a na mozek zapomínají,“ připomíná smutnou pravdu ředitel neurolaboratoře Commservis.com Tomáš Zdechovský.
Pokud se projekt osvědčí, chtějí ho organizátoři rozšířit i na další města v celé České republice. Trénink mozku dnes patří například mezi manažery a sportovci k velmi vyhledávané činnosti. Ročně projde neurolaboratořemi v České republice a na Slovensku několik tisíc lidí.
Daniel Rejman
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 4. 2014 10:23
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.