
Tisková zpráva
TZ: Chcete si vypěstovat vlastní léčivé konopí? Legalizace.cz Vám zdarma poskytne konopná semínka.
Občanské sdružení Legalizace.cz již třetím rokem zdarma zasílá semínka léčivého konopí všem plnoletým občanům, kteří si chtějí vypěstovat konopí pro vlastní samoléčbu. Legalizace.cz touto jarní akcí nazvanou „Semínka seniorům“ reaguje na stále vzrůstající zájem veřejnosti o léčivé vlastnosti a prokazatelně blahodárné účinky této zapovězené byliny.
Cílem akce „Semínka seniorům“ je lidem, kteří se rozhodnou si léčivé konopí sami vypěstovat poskytnout zdarma nejen semínka léčivého konopí, ale i odkazy na zdroje informací o pěstování či legislativě. Akce si také klade za cíl vzbudit zájem odborníků a lékařů s nemocnými spolupracovat a poskytovat jim objektivní a nezaujaté poradenství v otázkách možné léčby, aplikace a dávkování této léčivé byliny.
„Jsme si plně vědomi, že jakékoliv neoprávněné nakládání s léčivým konopím, které obsahuje více než 0,3% THC, je v současné době nelegální. Nepřejeme si, aby se kdokoliv dostal do konfliktu se zákonem a všechny žadatele o rizicích spojených s pěstováním a držením léčivého konopí informujeme. Na druhou stranu nehodláme dopustit, aby lidem díky nesmyslným a zastaralým drogovým paragrafům bylo odepřeno základní právo na život a zdraví. Žádáme proto vládu, aby konopí pro léčebné účely zlegalizovala a ochránila před pokutami, zatýkáním a tresním stíháním všechny občany ČR, kteří by mohli léčivé konopí užívat ke zmírnění nebo odstranění svého utrpení.”, uvedl k akci její organizátor Robert Veverka.
Je zřejmé, že odborníci, široká veřejnost i někteří zákonodárci legislativní úpravy pro léčebné konopí v naší zemi podporují. Jiné státy světa (2) a dokonce i Evropy již léčebné konopí legislativně vymezily tak, aby mohly svým občanům nabídnout bezpečný, efektivní a v neposlední řadě i cenově dostupný lék.
„Akce „Semínka seniorům“ se v loňském roce i díky mediální podpoře časopisu Reflex a Českému Rozhlasu 1 – Radiožurnál setkala s nebývalým úspěchem. Po celé republice jsme rozeslali přes 1kg semínek a stovky lidí tak měly možnost si jednoduše obstarat vlastní léčivou bylinu namísto nakupování předraženého konopí neznámé kvality na černém trhu.“, dodala k akci Hana Gabrielová, předsedkyně Legalizace.cz.
1 ) Konopí zabíjí rakovinné buňky a mělo by se podle profesora Lumíra Hanuše z Hebrejské univerzity v Izraeli pěstovat k léčbě.
2) Voliči v Arizoně povolili užívání marihuany k lékařským účelům.
Jak semínka získat?
Ofrankovanou, nejlépe bublinkovou obálku se zpáteční adresou a čestným prohlášením zasílejte na korespondenční adresu sdružení: Legalizace.cz, Jaromírova 23, Praha 2, 128 00.
Čestné prohlášení by mělo obsahovat sdělení: Já … (jméno, příjmení, bydliště, rok narození) prohlašuji na svou čest, že konopná semena využiji pro vypěstování konopí pro vlastní samoléčbu. Dne … Podpis …Vzor čestného prohlášení ke stažení zde
Kontakt:
* Robert Veverka, organizátor akce, tiskový mluvčí o.s. Legalizace.cz, mail: robert @ legalizace.cz, tel.: +420 773 691 561
* Hanka Gabrielová, předsedkyně o.s. Legalizace.cz, mail: hanka @ legalizace.cz, tel.: +420 777 027 012
Detaily o akci Semínka seniorům: http://www.legalizace.cz/projekty/seminka-seniorum/
Tweet
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0Vydáno: 2. 2. 2011 11:38
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Legalizace.cz (NEověřený zdroj [?])
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Legalizace.cz (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
občanské sdružení - nezisková organizace
občanské sdružení - nezisková organizace