Tým Roboauta vyhrál soutěž robotů Robotour ve Vídni | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tým Roboauta vyhrál soutěž robotů Robotour ve Vídni


Vozítko Roboauto Quido týmu VUT Brno získalo první místo v soutěži autonomních robotů Robotour ve Vídni, která se konala minulý víkend.

Obsah samotné zprávyTým Roboauto je sdružení pracovníků VUT Brno a nadšenců robotiky, které spojuje zájem o technologie automatického řízení automobilu. Cílem projektu je vytvoření provozuschopné verze automobilu s plným řízením pomocí počítače.

Již 6. ročník soutěže autonomních robotů Robotour se konal v parku Türkenschanzpark ve Vídni v rámci akademické konference RiE 2011. V soutěži bylo přihlášeno 15 týmů z pěti zemí. Úkolem robotů je zcela samostatně dopravit náklad z místa startu do cíle, který je oznámen pouze 10 minut před startem. Roboti používají pouze veřejně dostupné mapy a systém GPS.Kontakt:

Jan Najvárek
vedoucí týmu Roboauto
jan.najvarek@roboauto.cz
www.roboauto.cz
605 250 801
511 120 151


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 9. 2011 21:10
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Roboauto (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
RoboAuto je projektem skupiny odborníků a akademických pracovníků v oblasti sw vývoje a umělé inteligence se zájmem o technologie automatického řízení automobilu. Cílem je vytvoření provozuschopné verze automobilu s plným řízením pomocí počítače. Jedná se o akademický projekt, chceme vytvořit platformu, na které lze testovat různé nové metody snímání okolí, řízení automobilu apod.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.