TV RTM nově digitálně z Ještědu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


TV RTM nově digitálně z Ještědu


STÁHNOUT RTM-LETAK-a5.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

TV RTM přechází na digitální vysílání, které lze naladit na 32. kanálu. Mění se i umístění televizního vysílače, který je nyní na základě koordinaci provedené ČTU, nově umístěn pod vysílačem Ještěd a to v areálu skokanských můstků.

Digitalizace pozemního televizního vysílání (DVB-T) v ČR se pomalu blíží ke svému konci. Konečné vypnutí analogového televizního vysílání je plánováno na 30. 6. 2012. Nyní i TV RTM přechází na digitální vysílání, které lze naladit na 32. kanálu. Mění se i umístění televizního vysílače, který je nyní na základě koordinaci provedené ČTU, nově umístěn pod vysílačem Ještěd a to v areálu skokanských můstků. Pro diváky je toto umístění mnohem výhodnější, signál TV RTM budou přijímat ze stejného směru jako ostatní přijímané programy z vysílače Ještěd a s kvalitnějším pokrytím. Doposud bylo možné signál TV RTM přijímat ze dvou analogových vysílačů a to z vysílače pro Jablonec nad Nisou (umístěného na budově Jablonecké radnice, 45. kanál) a vysílače pro Liberec (umístěného na budově Krajského úřadu, 47. kanál).
Protože většina obyvatel okresu Liberec a Jablonec nad Nisou mají své antény nasměrovány na ještědský vysílač, bude jim stačit si TV RTM na 32. kanálu jen doladit a tak si nabídku televizních programů rozšířit o regionální vysílání. Analogové vysílání TV RTM bude ukončeno 11. 11. 2011 a zůstane již jen digitální.

Společnost Studio ReVi, s.r.o. vznikla v roce 1992, která se v té době hlavně věnovala produkční činnosti na dokumentární a prezentační filmové tvorbě. V roce 1998 získala licenci pro regionální vysílání na 45. kanálu v Jablonci nad Nisou a pod označením TV Jablonec zahájila vysílání. Na jaře roku 2003 převzalo Studio ReVi vysílání liberecké TV RTM (vysílala v kabelových sítích), a následně v roce 2004 společnost získala licenci i pro terestrické vysílání i v Liberci na 47. kanálu. Pod společným označením TV RTM byl signál šířen z jednoho distribučního místa pro obě města.
TV RTM v současné době vysílá denně hodinový programový blok, jehož premiéra je vždy v 18 hodin a následně je tento programový blok reprízován do 18 hodiny následujícího dne. TV RTM zvolila tento systém vysílání s ohledem na diváky, kteří si mohou najít pro ně nejvýhodnější čas pro sledování regionálních událostí bez ohledu na to, zda jsou dlouho v zaměstnání, tráví zrovna svůj čas s dětmi či sledují svůj oblíbený pořad na jiném TV programu. Pokud přeci nenajdou chvíli pro sledování TV RTM v televizi (jsou na dovolené, služební cestě apod.) mají diváci možnost si všechny pořady zdarma zpětně najít na zpravodajském portálu televize www.tvrtm.cz .
Se spuštěním digitálního vysílání chystá TV RTM i řadu novinek. Jednou z mnoha je rozšíření prostoru pro regionální sport či organizace nejrůznějších soutěží.Kontakt:

Dagmar Chlebíková
jednatelka
dagmar.chlebikova@tvrtm.cz
www.tvrtm.cz
603892877
482737380


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 11. 2011 14:07
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Studio ReVi - TV RTM (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Reklamní agentura s filmovou produkční činností a vlastním regionálním TV vysíláním pro Liberec a Jablonec nad Nisou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.