TÜV pro spotřebitele: K jízdě na LPG používejte motorová aditiva | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


TÜV pro spotřebitele: K jízdě na LPG používejte motorová aditiva


Prestižní spotřebitelské sdružení TÜV NORD zdokumentovalo jednoznačný přínos motorových aditiv Flashlube. Motor s pohonem na LPG, který není ošetřován kvalitními aditivy, je vystavován zvýšenému riziku poškození.

TÜV NORD Mobilität

Neustálé zvyšování pohonných hmot a touha po snižování ekologické zátěže vede mnoho majitelů benzinových vozidel k zájmu o vozidla s pohonem na LPG. Provoz automobilů s pohonem na propan-butanový plyn LPG je prokazatelně úspornější a rovněž vstřícnější k životnímu prostředí. Není ale pravdou, že s motorem poháněným LPG nejsou žádné starosti.

Pohon na zkapalněný ropný plyn LPG (čištěný propan butan) přináší samozřejmě celou řadu výhod. Je s ním však spojen i jeden vážný problém: Důsledkem většího namáhání motorových ventilů je zážehový motor mnohem více náchylnější k poškození. Podle automobilových mechaniků k tomu údajně přispívá i skutečnost, že automobilky šetří na použitých materiálech, což je samozřejmě obtížné prokázat. Co je naopak prokázáno velice přesně, je větší namáhání ventilů motoru při pohonu na LPG a účinné řešení tohoto problému s pomocí kvalitního motorového aditiva pro LPG.

Účinnost kvalitních LPG aditiv Flashlube v minulosti prokázala celá řada odborných testů i konkrétních zkušeností stovek uživatelů z celého světa. Nedávno si však na účinnost motorových LPG aditiv posvítila prestižní spotřebitelská organizace TÜV NORD. Jaké byly výsledky?

Testování motorových aditiv Flashlube

K poměrně rozsáhlému testování TÜV posloužila motorová aditiva Flashlube. Ta jsou celosvětově považována za jedničku ve svém oboru. Naměřené výsledky a zjištění proto rozhodně nelze vztáhnout plošně na jakékoli motorové aditivum. Výsledky TÜV NORD se vztahují pouze k motorovým aditivůmFlashlube.

Pracovníci TÜV NORD došli ve spolupráci s techniky z renomované německé univerzitní zkušebny HTW v Sársku mimo jiné k těmto závěrům:

- Při jízdě na LPG se okamžitě začne snižovat vůle ventilů v motoru, což vede k jejich nadměrnému zatěžování. (Pro správný chod motoru musí ventily dobře uzavírat kompresní prostor válce. Ventily proto musí mít správnou vůli.)

- Motorový aditiv Flashlube Valve Saver Fluid toto snižování vůle ventilů buď efektivně zastavil, nebo vůli ventilů dokonce optimalizoval.

Úplné znění výsledků testu se všemi grafy a fotografiemi je volně dostupné v rubrice testů motorových aditiv na stránkách http://www.OchranaMotoru.cz a to v české, německé i anglické verzi.

Důvody většího namáhání ventilů zážehového motoru při jízdě na LPG jsou podrobněji popsány v článcích na portálu http://www.SlapniNaPlyn.cz.

O spotřebitelském sdružení TÜV

Technické kontrolní sdružení TÜV (z německého Technischer Überwachungs-Verein) je uznávané nezávislé sdružení německých spotřebitelských organizací, které vzniklo před více než 130 lety. Hlavní centra TÜV jsou označována podle geografických území Německa jako TÜV SÜD, TÜV NORD, TÜV Rheinland a TÜV Saarland / SGS TÜV (tj. organizace SÜD pro německý jih a sever, dále pro Porýní na západě země a pro jihovýchodní Sársko). Samostatná odnož TÜV funguje také v Rakousku (TÜV Austria). Díky prestiži TÜV jsou výsledky testů této organizace uznávány v mnoha zemích světa.

TÜV se zabývá testováním výrobků za účelem ochrany lidí a životního prostředí, odhaluje nebezpečné zboží i klamavé označení spotřebního zboží, prostřednictvím nezávislých testů kontroluje, zda jednotlivé výrobky splňují deklarované vlastnosti. TÜV je držitelem řady důležitých certifikátů jakosti.

Další informace

Pro další informace kontaktujte také přímo výhradního dovozce aditiv Flashlube do ČR na adrese http://www.Flashlube.cz.Kontakt:

Zdeněk Bauer
šéfeditor
info@abcRedakce.cz
+420 777 865 264
+420 257 325 117


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 12. 2011 13:53
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: abcRedakce.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Ghostwritingová, rešeršní a komunikační agentura abcRedakce.cz zajišťuje kompletní práce spojené s vyhledáváním, zpracováním, publikováním a distribucí požadovaných informací. Zabezpečuje hloubkové archivní i marketingové rešerše, business research, monitoring médií i výzkumy veřejného mínění. Poskytuje standardní redakční služby (editace, copy editing, jazykové korektury) i specializovaný servis (ghostwriting, copywriting a další formy psaní textů a tvorby obsahu na zakázku). Zajišťuje komplexní marketingovou komunikaci a související konzultace pro internet i ostatní média.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.