Tuhý inkoust společnosti Xerox přináší barvy do života | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tuhý inkoust společnosti Xerox přináší barvy do života


Společnost Xerox se stala hlavním partnerem největší výtvarné soutěže mladých talentů v České Republice - Artis Pictus, která proběhne 5. října 2011 na Staroměstském náměstí v Praze. Cílem akce je podpořit mladé umělce z výtvarných škol a dát jim prostor k prezentaci svých děl. Pro většinu z nich se poprvé v životě otevře možnost veřejně své dílo vystavit.

„Kromě charitativní roviny akce spočívající v podpoře konta Bariéry bychom rádi tímto netradičním způsobem ukázali na nezastupitelnou roli barev v komunikaci. Hlavním tématem soutěže je totiž Svět bez barev a umělci si proto budou muset vystačit s černou a bílou barvou,“ říká Radka Mrkousová, Marketing Communication Manager společnosti Xerox. „Barvy jsou nedílnou součástí světa kolem nás. Jsme proto rádi, že právě naše revoluční technologie tuhého inkoustu umožňuje barevný tisk dokumentů firmám a podnikům všech velikostí i oborů podnikání,“ dodává.

Svět není jen černobílý
Patentovaná technologie tuhého inkoustu tiskáren Color Qube přináší možnost barevného tisku za cenu černobílého. Mezi hlavní výhody této technologie patří snadná obsluha, čisté doplňování a nulové emise prachu a ozonu.

Unikátní bezkazetová technologie vyprodukuje až o 90 % méně odpadu oproti srovnatelným barevným laserovým tiskárnám. Technologie tuhého inkoustu zároveň zabraňuje styku kapalné fáze inkoustu a papíru, proto na rozdíl od tradičních inkoustových strojů umožňuje hospodárný oboustranný tisk na recyklovaný papír. Vzhled tiskového výstupu se navíc na rozdíl od laserové technologie zásadně nemění podle kvality použitého papíru.

Souboj umělců pod širým nebem
Společně se studenty budou na akci Artis Pictus malovat i známé osobnosti z oboru a veřejného života jako například Kurt Gebauer, Iva Hüttnerová, Jiří Lábus, Veronika Palečková, Zdeněk Netopil, Jiří Hauschka a další. Jejich díla budou následně vydražena a výtěžek této dražby poputuje ve spolupráci s nadací Konto Bariéry na pomoc nevidomým. Vítězná díla studentů budou vystavena v předsálí Kongresového centra a na soutěžních stránkách www.artispictus.cz, kde pro ně bude moci hlasovat i široká veřejnost.
Kontakt:

Ondřej Peterka
peterka@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 10. 2011 9:32
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Xerox (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
XEROX je přední světová společnost v oblasti obchodních procesů a správy dokumentů. Díky svému širokému portfoliu technologií a služeb poskytuje Xerox svým klientům kancelářskou podporu, která jim umožňuje plně se soustředit na vlastní podnikání. Společnost Xerox dodává špičkové technologie pro správu dokumentů, služby, software a originální spotřební materiál pro výrobní a kancelářská prostředí jakéhokoli rozsahu. Prostřednictvím společnosti ACS, která je součástí firmy Xerox od února 2010, nabízí také široký outsourcing obchodních procesů a IT služeb, včetně zpracování dat, řízení lidských zdrojů, podpory oddělení financí a služeb, řízení vztahů se zákazníky pro komerční firmy a státní správu po celém světě. 134 tisíc
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.