Tropické oleje z ráje ostrova Srí Lanka | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tropické oleje z ráje ostrova Srí Lanka


Palmový olej a kokosový olej jsou rostlinné oleje, které jsou pro lidský organismus zdraví prospěšné. Není náhodou, že se tyto oleje ve světě běžně používané při přípravě pokrmů už také dostávají do českých kuchyní.

Palmový olej se získává z oplodí palmy olejné fyzikální rafinací. Tento olej je nejvhodnější olej na smažení a fritování. Ani při vysokých teplotách nedochází ke ztrátě kvality a prospěšných látek, olej se nepřepálí a je zcela bez zápachu. Díky této schopnosti je možné jej používat mnohem déle než ostatní oleje a tím se velice výrazně snižuje celková spotřeba oleje a zvyšuje finanční výhodnost palmového oleje.
Palmový olej je bez cholesterolu a trans mastných kyselin a má vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin. Tento olej má velké množství vitaminu E a přírodních karotenů. Jeho jemná chuť pomáhá zachovat přirozený charakter potravin.

Panenský kokosový oleje v BIO kvalitě se získává šetrným zpracováním kokosových ořechů lisováním za studena.Tento olej je bez jakýchkoliv cizorodých látek či chemikálií a je také nerafinovaný a neparfémovaný.
Kokosový olej je přirozeně bohatý na nasycené mastné kyseliny a zdraví prospěšné látky – minerály a proteiny. Obsahuje velké množství kyseliny laurové, která je též přítomna v mateřském mléce (chrání imunitní systém kojence a zvyšuje jeho odolnost proti infekcím a virů). Olej odolává vlivům tepla a oxidace – nežlukne ani při pokojové teplotě a zůstává stabilní i při vysokých teplotách. Kokosový olej je lehce stravitelný – mastné kyseliny se vyskytují v oleji ve středně dlouhých řetězcích, které stimulují metabolismus. Unikátních účinků si v posledních letech všímá i medicína – výzkumy je doloženo množství zdraví prospěšných vlastností.
Kokosový olej snižuje riziko vzniku aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob, snižuje riziko vzniku rakoviny a degenerativních onemocnění a zlepšuje funkci imunitního systému. Tento olej je přírodním antibiotikem – pomáhá předcházet bakteriálním, virovým a plísňovým infekcím.
Kokosový olej je pohotovým zdrojem energie, kterou však uvolňuje postupně, proto je výborný pro diabetiky a sportovce. Olej je využíván i při redukci hmotnosti – poskytuje dlouhodobější pocit nasycení, má však nižší energetickou hodnotu než ostatní tuky. Kokosový olej podporuje zdravý metabolismus – zlepšuje zažívání a vstřebávání živin, nezatěžuje však žlučník ani štítnou žlázu. Tento olej pomáhá i v prevenci osteoporózy.
Široké spektrum použití má kokosový olej nejen jako zdraví prospěšná potravina, ale i jako výborný kosmetický prostředek. Jeho molekulární struktura umožňuje kůži snadné vstřebávání a pokožka je tak hydratovaná a regenerovaná. Olej je výborný pro suchou a citlivou pokožku a doporučuje se i pro miminka. Plně nahradí tělová mléka a nezanechává mastný film. Zklidňuje a regeneruje pokožku po opalování a zabraňuje stárnutí kůže a tvorbě vrásek. V létě i v zimně je vhodným balzámem na rty. Kokosový olej je možné použít i na vlasovou kosmetiku. Zlepšuje kvalitu vlasů, vyživuje je a dodává jim lesk.

Palmový i kokosový olej přímo ze Srí Lanky dováží do České republiky společnost de Wolf z Chebu. Mimo tyto oleje firma dováží ze Srí Lanky čaje, sušené tropické plody, ovocné džusy, koření, omáčky, sušenky, Ginger beer, Ayurvédské produkty, matrace z přírodního latexu a další zboží. Veškeré zboží dovážené ze Srí Lanky je možné koupit přímo v prodejně Serendib v Chebu nebo objednat přes internetový obchod Serendib.

http://dewolf.cz/cs/aktuality/tropicke-oleje-z-raje-ostrova-sri-lanka

Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 11. 2011 10:54
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: de Wolf s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
prodej potravinářských olejů
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.