Triglav pojišťovna cílí na bioplynové stanice, nabízí jim pojištění šité na míru | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Triglav pojišťovna cílí na bioplynové stanice, nabízí jim pojištění šité na míru


Triglav pojišťovna připravila nový produkt určený pro provozovatele bioplynových stanic. Reaguje tím na rozvoj výroby energie z obnovitelných zdrojů na tuzemském trhu. Speciální pojištění kryje rizika spojená s provozem biotechnologií a chrání proti finančním ztrátám při poruše kogenerační jednotky. Provozovatelé nové pojištění vítají, mimo jiné jim totiž usnadní financování projektů bioplynových stanic.

Nový pojistný produkt Triglav pojišťovny je vytvořen přesně na míru provozovatelům bioplynových stanic. V jeho rámci si mohou firmy v jedné smlouvě sjednat jak pojištění majetku včetně technických rizik, tak pojištění přerušení provozu bioplynové stanice. Firmy si navíc mohou pojistit přesně ta rizika, která provoz jejich zařízení a technologií nejvíce ohrožují.

„Náš produkt se snaží komplexně pokrýt všechna rizika, s nimiž musí majitel bioplynové stanice počítat. Provozovatele například nejvíce ohrožují poruchy kogenerační jednotky, která je klíčovou součástí pro ekonomiku bioplynové stanice. Každé přerušení jejího provozu totiž znamená pro majitele stanice velké finanční ztráty, “ uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „Výrobu energií z obnovitelných přírodních zdrojů čeká v České republice velký rozvoj. Díky našemu pojištění si mohou provozovatelé bioplynových stanic zajistit i lepší financování výstavby svých projektů,“ doplnil Baný.

Produkt Triglav pojišťovny v sobě kromě pojistné ochrany nejrůznějších rizik zahrnuje i pojištění odpovědnosti z provozu a vlastnictví bioplynové stanice, a to včetně vady výrobku. Již v základní nabídce je pojistný limit stanoven na 1 milion korun a lze jej dále navyšovat. V případě sjednání smlouvy na pojistné krytí rizika povodně, zahrnuje toto pojištění i riziko zaplavení kejdou až do výše 200 tisíc korun. Oproti jiným podnikatelským pojištěním jsou v tomto produktu navíc zdarma zahrnuta rizika působení kouře a aerodynamického třesku.

Provozovatelé a realizační firmy specializované pojištění pro bioplynové stanice vítají. „Kvalitní pojištění bioplynové stanice i všech technologií je důležité především při financování projektu pomocí úvěru. Pro banky je totiž krytí v podobě specializovaného pojištění nezbytné,“ sdělil Antonín Tušla, jednatel společnosti BioGaz, která se zabývá projektováním a výstavbou bioplynových stanic. „Díky našim dlouhodobým zkušenostem s budováním bioplynových stanic se naštěstí s žádnými problémy nesetkáváme. Vítáme však možnost sjednat si pojištění šité na míru našim potřebám. Chráníme tím sebe i investora proti případným finančním ztrátám,“ dodal Tušla.
Kontakt:

Petr Lesenský
pr@lesensky.cz
+420774743800


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 11. 2011 18:58
Kategorie: Finance
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.