Trh půjček se rozšiřuje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Trh půjček se rozšiřuje


V současné době působí na finančním trhu celá řada institucí i soukromých osob, které jsou ochotny Vám půjčit peníze. Trh půjček neobyčejně narůstá a s různými půjčkami se dnes setkáte téměř na každém rohu.

V současné době působí na finančním trhu celá řada institucí i soukromých osob, které jsou ochotny Vám půjčit peníze. Trh půjček neobyčejně narůstá a s různými půjčkami se dnes setkáte téměř na každém rohu. Někdy je však obtížné orientovat se v nepřeberném množství nabídek a je lepší si vybrat výhodnou, ale nepříliš riskantní půjčku. Ani finanční trh půjček se nevyhne podvodníkům, a proto můžete narazit na neseriózní firmy, které Vám naúčtují poměrně vysoké poplatky a úroky. Půjčka by Vás tak mohla přijít poměrně draho.
Trh půjček se rozděluje na bankovní a nebankovní sektor. Princip obou variant je však stejný, protože obě kategorie půjčují peníze za určitou úrokovou sazbu. Avšak jednotlivé trhy půjček se liší hned několika odlišnostmi. Než podepíšete nějakou smlouvu, měli byste znát všechna svá rizika, s nimiž se můžete v případě podepsání smlouvy potýkat.
Bankovní trh půjček je nejsolidnější, protože nad bankovním sektorem je stanoven dozor. Všechny činnosti prováděné v této oblasti a také všechny produkty, které banky nabízí, jsou dokonale hlídané. Bankovní trh půjček je solidní a maximálně spolehlivý. Bankovní trh půjček se zaměřuje zejména na informovanost o žadateli. Tedy vyžaduje si informace o Vašich příjmech, ale také si zjistí informace o Vašem splácení již minulých půjček. Dle těchto zjištění se pak řídí, zda Vám půjčku poskytne, nebo nikoliv. Bankovní trh půjček je nejvýhodnější a také je nejvíce doporučován. Je však charakteristický zdlouhavou administrativou, nutností doložení příjmů a také banky nahlíží do registru dlužníků.
Pak přichází na řadu nebankovní trh půjček, nad nímž dozor stanoven není. Nedá se tedy považovat za příliš spolehlivý sektor. Samozřejmě zde působí solidní společnosti, ale můžete narazit i na ty nesolidní a podvodné instituce. V této oblasti je opatrnost na místě.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 8. 2011 14:11
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Gravegame – vtipné sms (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
V současné době působí na finančním trhu celá řada institucí i soukromých osob, které jsou ochotny Vám půjčit peníze. Trh půjček neobyčejně narůstá a s různými půjčkami se dnes setkáte téměř na každém rohu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.