Třetina ředitelů považuje zabezpečení školních PC za nedostatečné | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Třetina ředitelů považuje zabezpečení školních PC za nedostatečné


Za nevyhovující považuje zabezpečení školních počítačů 34 % ředitelů tuzemských škol. Vyplývá to z průzkumu, který mezi téměř tisícovkou základních a středních škol provedla během září a října společnost SODATSW. Většina škol spoléhá při ochraně pracovních stanic pouze na aktivní dozor správců počítačových učeben a jednoduché zabezpečení počítačů základními softwarovými nástroji.

Cílem nejnovějšího průzkumu společnosti SODATSW bylo prozkoumat postoj ředitelů škol k otázce kybernetické bezpečnosti. V rámci telefonického dotazování bylo osloveno 940 českých škol. Výsledky ankety ukázaly, že pouze 23 % ředitelů škol vnímá zabezpečení školních počítačů jako dostatečné. Žákům je v takovém případě znemožněno stahovat nelegální software a navštěvovat nevhodné internetové stránky.

„Průzkum ukázal, že ředitelé škol si začínají uvědomovat důležitost dobrého zabezpečení školních počítačů. Žáci totiž nezřídka využívají školních PC pro stahování nelegálních dat a prohlížení internetových stránek se závadným obsahem,“ sdělil Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW, která vyvíjí řešení pro správu a bezpečnost pracovních stanic. „Za školní počítače a jejich obsah odpovídají vždy ředitelé. V jejich zájmu by proto měla být důsledná ochrana školních počítačů a předcházení možným konfliktům s autorským zákonem,“ dodal Hanzal.

Více než třetina dotázaných ředitelů považuje zabezpečení školních PC a počítačových sítí za velmi aktuální a tuto problematiku aktivně konzultují s IT správci. Zbylých 43 % ředitelů uvedlo, že se bezpečností školních počítačů nezabývá. Jako problém školy často označují nedostatek financí na vybavení a zabezpečení počítačových učeben pomocí specializovaného softwaru.

„Problémy se stahováním nelegálních dat a prohlížením webů se závadným obsahem se mohou negativně projevit na dobré pověsti školy,“ vysvětlila Klára Navrátilová, která má ve společnosti SODATSW na starosti marketingové kampaně pro školy. „Specializovaný software pro zabezpečení školních počítačových učeben, pomůže nejen předcházet možným problémům, ale umožní i kvalitnější a efektivnější výuku,“ dodala.O společnosti SODATSW spol. s. r.o.

SODATSW s.r.o. je výrobce a dodavatel originálních řešení určených pro správu a bezpečnost pracovních stanic. Profesionální ochraně dat a monitoringu činností na počítačích se věnuje již od roku 1993. Šifrování dat společnosti SODATSW využívá například Ministerstvo vnitra ČR, Ministerstvo obrany ČR či Ministerstvo financí ČR. Data pomáhá chránit i dalším orgánům státní správy a samosprávy, školám, zdravotnickým zařízením stejně tak jako bankám a malým i velkým firmám. Jen v České republice chrání technologie SODATSW více než 50.000 počítačů.

SODATSW disponuje certifikátem Microsoft Certified Gold Partner. Společnost úspěšně absolvovala certifikační audit systému kvality mezinárodního standardu ISO 9001:2009 pro systém managementu kvality vývoje, technické podpory a implementace a zároveň ISO/IEC 27001:2006 pro systém managementu bezpečnosti informací. SODATSW získal také osvědčení podnikatele od NBÚ pro seznamování se s utajovanými informacemi do stupně utajení Důvěrné.Kontakty

Klára Navrátilová
Zástupce obchodního oddělení
SODATSW spol. s r.o.
Horní 32, 639 00 Brno, Czech Republic
Tel: +420 721 542 513
E-mail: klara.navratilova@sodatsw.cz
www.sodatsw.cz

Kontakt:

Petr Lesenský
pr@lesensky.cz
+420774743800


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 11. 2011 23:00
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.