Trendy Vánoc 2011: barevné retro návraty, kombinace tradičního s moderním | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Trendy Vánoc 2011: barevné retro návraty, kombinace tradičního s moderním


Podzim je tu a co nevidět na nás z výloh vykouknou Vánoce. Na co letos myslet při jejich přípravě, jaké vánoční trendy můžeme očekávat, jak letos ozdobit stromeček, dům, byt, štědrovečerní tabuli?

Vánoční stromeček se začal zabydlovat v českých domácnostech někdy před 200 lety, počátkem 19.století. Jeho zdobení prošlo za ta léta samozřejmě mnoha proměnami a stejně jako v oblasti módy i tady nás ovlivňují aktuální trendy.

Jedním z hlavních vánočních trendů pro rok 2011 je trend barevných retro návratů. Vánoční ozdoby, například oblíbené vánoční koule, se letos více než v minulých letech vracejí k veselé, až cirkusové barevnosti. Mezi mixem výrazných, křiklavých barev dominuje červená a modrá, pestré je i povrchové zpracování vánočních ozdob – od lesklých koulí se zrcadlovými efekty přes tajemnější mat až po hrubé pískování.

Vedle vánočních koulí se ve stylu 50. a 60.let objevují i hravé a veselé tvary: prolamované koule, figurky či jedovaté muchomůrky, které budou pro mnoho z nás návratem do vánočních časů našeho dětství. Vedle obvyklých závěsných vánočních ozdob najdeme také ozdoby s klipovými úchytkami, rovněž vzpomínka na polovinu minulého století. Mezi barevnými retro ozdobami by neměly uniknout pozornosti ani stojánky na jmenovky – doplněk k štědrovečerní večeři.

Z 50.let dorazily oblíbené figurky ptáčků: vánočně zadumané bílé sovy sněžné, ptáčci v roztomilých vánočních čepičkách nebo pestrobarevní exotičtí ptáčci s ocáskem z peří.

Jakou barvu by měli zvolit ti, kdo chtějí pojmout Vánoce decentně a slavnostně? I letos poslouží bohatá nabídka vánočních koulí v bílých, stříbrných a zlatých odstínech. Oblibě se bude nadále těšit také fialová barva, která byla už trendem minulých sezon. Je to barva tajuplná, mystická, barva obřadů, meditací a duchovna.

Magické tajemství vyzařují také fialově laděné vánoční dekorace, jako jsou skleněné vánoční svícny a svícínky na čajovou svíčku ve tvaru baňky, vánoční lucerničky či kalíšku. Čarokrásně tajemný je fialový stojánek na čajovou svíčku – starobylá dóza ve tvaru dýně se stříbrnými doplňky. V plápolavém odlesku fialového skla ve světle vánoční svíčky si vzpomeneme, že k Vánocům patří výjimečná atmosféra duchovna a zamyšlení.
Fialové tóny najdete také u oblíbených vánočních ozdob, foukaných koulí ze skla či křehkého plastu. Jakými tóny fialové ozdoby doplnit? Skvěle se hodí neutrální bílé, béžové či stříbrné odstíny. S tmavší kapucínovou nebo čokoládovou začne převažovat elegance, kterou vystupňuje do slavnostnosti přítomnost zlatých doplňků. Je jen na vás, čemu dáte přednost.

Dalším trendem jsou rafinované kombinace umělých a přírodních materiálů, například acrylu a vlny, nejčastěji v chladných barvách, kterým dominuje vedle sněhově bílé hlavně šedá a zašedlá patina na povrchu. V tomto trendu se objevuje i řada vánočních ozdob a dekorací z vrbového proutí ve tvaru tradičních vánočních ornamentů – hvězdy, zvonku, srdce či vánočního stromečku. Vedle kombinace materiálů naznačuje tento trend také kombinaci stylů: návrat k tradici, k přírodním ozdobám a postupům, klasickým vánočním symbolům – to vše ale v novém, veskrze moderním provedení.

Návratem ke starým tradicím je obliba dřevěných dekorací v podobě starých dřevěných hraček: houpací i tahací koník, dřevěná loutka panáčka Pinocchia nebo figurky medvídků – i zde se objevuje patina na povrchu a záměrná hra na repliky starožitností. Tyto dekorace jsou zároveň vhodným tipem na skvělý vánoční dárek.
Oblíbené jsou v posledních letech také venkovní vánoční dekorace. Letošní novinkou v nabídce je originální a výrazná světelná vánoční LED dekorace buď ve tvaru oblíbeného vánočního sněhuláka, který radostně probleskuje do vánoční noci pestrobarevnými odstíny, nebo stejně rozzářený barevný vánoční stromeček.

Nezapomeňte na všechny drobné vánoční doplňky: vánoční svíčky, vánoční svícny i svícínky, vánoční rolničky, praktický zhasínač svíček či sirky v dekoračním balení s vánočním motivy. A trendy netrendy: neobejdete se ani bez vánoční stálice: figurek vánočních andělíčků. Najdete jich bezpočet – skleněné, závěsné, malé, velké, barokní, moderní, svítící. Vánočním trendům můžete přizpůsobit i balení vánočních dárků, pro které je připraven bezpočet dekoračních dárkových tašek všech velikostí, vánoční stuhy a stužky, ať už elegantní a slavnostní nebo klasické.
Ať si vyberete podle svého gusta a vkusu kterýkoliv z trendů - Veselé Vánoce 2011!

Další texty a obrázky na www.edekor.cz
Kontakt:

Martina Wolf
PR support
e-dekor@email.cz
www.edekor.cz
773216633


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 9. 2011 15:01
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: eDekor.cz (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.