Trend: České firmy si oblíbily prodej svých pohledávek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Trend: České firmy si oblíbily prodej svých pohledávek


Praha – Statistické průzkumy ukazují, že každý desátý Čech má dluhy. Podle odborníků je na vině především negativní vývoj na trhu práce, ze kterého vyplývá snížená životní úroveň obyvatel. Ti si pak nemohou dovolit tolik utrácet. Firmy tak vedle úbytku tržeb zaznamenávají i rostoucí počet neplatičů v řadách spotřebitelů a místo toho, aby své podnikatelské aktivity rozvíjely, potýkají se s problémy při vymáhání pohledávek. Stále více firem proto volí možnost jejich prodeje specializovaným firmám.

„V poslední době se na nás čím dál častěji obracejí klienti z řad firem, které chtějí nabídnout své pohledávky k odkupu. Nechce se jim investovat do aparátu na jejich správu a čekat na vymožení peněz, které navíc není zdaleka jisté,“ potvrzuje zvýšenou poptávku po těchto službách Pavel Navrátil, account manager společnosti Debteris, která se zabývá odkupem a následným inkasem pohledávek.
Vzhledem k tomu, že inkaso pohledávek je dlouhodobou investicí a na peníze se často čeká měsíce, nebo i roky, dávají firmy přednost jejich prodeji. Stále méně finančních subjektů, poskytovatelů telekomunikačních služeb nebo městských společností, jako jsou například dopravní podniky, vymáhá peníze vlastními silami.

Firmám se zalíbil jednoduchý postup
Odkup pohledávek je nejrychlejší cesta, jak se alespoň k části penězům dostat. Specializovaná firma na vymáhání pohledávky zhodnotí a nabídku společně s návrhem smlouvy o postoupení zašle zpět. V případě souhlasu dochází k podpisu smlouvy, předání dokumentace a samozřejmě k úhradě.
„Cena se obvykle pohybuje v rozmezí pěti až padesáti procent v závislosti na stáří a bonitě pohledávek. Firma se tak poměrně snadno zbaví starostí s vymáháním svých pohledávek a peníze z prodeje může využít k dalšímu rozvoji,“ dodává Pavel Navrátil s tím, že firma takto odkoupí tisíce pohledávek po celé České republice.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 11. 2012 8:37
Kategorie: Finance
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.