Třebíčská knihovna obnovila festival Nezvalova Třebíč | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Třebíčská knihovna obnovila festival Nezvalova Třebíč


Třebíč - Po třiceti letech obnovila třebíčská knihovna Festival Vítězslava Nezvala. Přestože samotný festival začíná 20. března, předchází mu vyhlášení prvního ročníku obnovené soutěže poezie. O účast v soutěži je velký zájem.

„Uzávěrka soutěže byla 30. ledna. Nyní mají už všechny přihlášená díla porotci. Celkem se přihlásilo v první kategorii, což je od 12 do 19 let, třicet soutěžících a do druhé kategorie od dvaceti let výše je přihlášeno celkem padesát devět děl,“ informuje ředitelka třebíčské knihovny Marie Dočkalová. Vyhlášení výsledků bude 20. března 2015 od 19:00 hod. v rámci Noci s Vítězslavem Nezvalem, zahajovacího večera celého festivalu.

Festival pod záštitou europoslance i eurokomisařky
Záštitu nad celým festivalem převzali eurokomisařka a rodačka z Třebíče Věra Jourová, senátor za Třebíčsko František Bublan a europoslanec Tomáš Zdechovský, který je také jedním z porotců. „Jsem velmi rád, že se lidé zajímají o poezii a dokonce ji píšou. Psaní básní podporuje kreativní myšlení, umožňuje povolit uzdu fantazii a přenést naše emoce do literárního díla. Jsem mile překvapen tak velkým zájmem o soutěž a oceňuji třebíčskou knihovnu za to, že se pustili do přípravy a realizace tohoto festivalu,“ vyjádřil europoslanec Zdechovský své nadšení. Sám je autorem tří básnických sbírek a jedné novely.
Obnovený festival v roce výročí knihovny a narození Nezvala
„Rok 2015 se nám přímo nabízel. Letos si totiž připomeneme 115. výročí narození Vítězslava Nezvala a 130. výročí založení veřejné knihovny v Třebíči,“ vysvětluje ředitelka třebíčské knihovny Marie Dočkalová.
Pořadatelem Jarního festivalu Nezvalova Třebíč 2015 je Městská knihovna v Třebíči. Startuje v pátek 20. března a potrvá do čtvrtka 2. dubna. Na konec festivalu pak o velikonočním pondělí 6. dubna přímo navazuje večer k 130. výročí založení knihovny (6. dubna 1885) s hudebně dramatickým pořadem „Píseň o Františkovi z Asissi“ v podání Alfréda Strejčka a souboru historických písní Chairé.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2015 8:21
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.